StoryEditorhandel

Agresywny handlarz truskawek. Groził strażnikom obcięciem nóg

25.04.2024., 13:30h
Azer bez zezwolenia handlował truskawkami. Interweniującym strażnikom miejskim groził, że pozbawi ich nóg. Grozi mu kilka lat odsiadki.

Warszawa. Nielegalny handel truskawkami

W niedzielę, 21 kwietnia, strażnicy miejscy z I Oddziału Terenowego podjęli interwencję wobec 34-letniego obywatela Azerbejdżanu, który nielegalnie handlował truskawkami na Placu Defilad w centrum Warszawy. Mężczyzna nie miał zezwolenia, co oznaczało nieuczciwą konkurencję dla legalnych sprzedawców oraz unikanie płacenia podatków.

Groził obcięciem nóg i utopieniem w Wiśle

Mimo wielokrotnych ostrzeżeń strażników, aby zarejestrował swoją działalność i uzyskał niezbędne pozwolenia, handlarz ignorował wymogi prawne. Funkcjonariusze postanowili skierować sprawę do sądu, a zajęty towar zdeponować w chłodni.

Jednak sytuacja nabrała groźnego obrotu, gdy mężczyzna zagroził śmiercią interweniującym strażnikom. Oświadczył, że "obetnie im nogi i utopi w Wiśle", sugerując znajomość osób zajmujących się tego typu sprawami.

Nawet 2 lata pozbawienia wolności

Wobec bandyckich groźb strażników, wezwano na miejsce policję. Agresywny handlarz został zatrzymany i przewieziony na przesłuchanie. Oprócz odpowiedzialności za nielegalny handel, będzie odpowiadał także za groźby wobec funkcjonariuszy. Kodeks karny przewiduje za takie przestępstwo nawet do 2 lat więzienia.

Michał Czubak

fot. Straż Miejska Warszawa

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. czerwiec 2024 05:23