StoryEditorOSP

Czołg wjechał w wóz strażacki druhów z OSP! Jak do tego doszło? [WIDEO]

09.10.2023., 13:30h
Podczas pikniku w Bielanach-Wąsach (woj. mazowieckie) doszło do zderzenia, do którego nie dochodzi często. W wyniku tego wypadku uszkodzony został wóz strażacki OSP Kowiesy. Wjechał w niego... czołg.

Sokołów Podlaski. Czołg wjechał w wóz strażacki OSP Kowiesy

Uczestnicy pikniku historycznego w Bielanach-Wąsach (woj. mazowieckie) zapamiętają go na długo. Doszło tam do niecodziennego incydentu, w którym udział brał czołg oraz wóz strażaków ochotników z OSP Kowiesy. Czołg należący do Podlaskiego Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej nie wyhamował i wbił się lufą w wóz Ochotniczej Straży Pożarnej.

W pojeździe strażackim w czasie zdarzenia nie przebywał nikt, zatem nie było osób poszkodowanych.

W czołgu nawaliły hamulce?

Obecność strażaków na pikniku nie miała związku z zabezpieczeniem imprezy. Byli tam na tzw. wyjeździe gospodarczym. Jak podaje Polsat News, na polecenie wójta gminy. Jak dowiedział się portal Samochody Ratownicze do zdarzenia doszło na skutek awarii układu hamulcowego w czołgu.

Wóz, który został uszkodzony w wyniku niespotykanego zdarzenia drogowego, jest całkiem nowym pojazdem ratowniczym. Miejscowa gmina otrzymała go w rządowym konkursie profrekwencyjnym za najwyższą w powiecie frekwencję wyborczą w wyborach na prezydenta RP.

Nie wiadomo, czy policja będzie rozpatrywała to zdarzenie. Doszło do niego na zamkniętym terenie, pikniku, który nie miał charakteru imprezy masowej. Oficjalne zgłoszenie zderzenia czołgu z wozem strażackim nie zostało złożone na policję.

Michał Czubak

fot. Samochody Ratownicze

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. lipiec 2024 14:52