StoryEditorWYPADKI

Dwoje strażaków OSP Żukowo zginęło w wypadku. Jechali nieść pomoc innym

15.09.2023., 15:40h
W porannym wypadku zginęli druhna i druh z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowie (woj. pomorskie). Strażacy zginęli, jadąc do śmiertelnego wypadku.

Kartuzy. Śmierć strażaków z OSP Żukowo

W nocy z czwartku na piątek w miejscowości Małkowo miał miejsce śmiertelny wypadek. Do tego zdarzenia, jechali strażacy z OSP Żukowo. Strażacy, jak mieli w zwyczaju na dźwięk syreny, zbiegli się na alarm. Niestety... nie doejchali na miejce. Zwykle to oni nieśli pomoc, tym razem sami tej pomocy wymagali. Druhna i druh z OSP Żukow zginęli w wypadku z udziałem ich wozu strażackiego. 

W wypadku zginął druh i druhna OSP Żukowo

Wóz strażacki, którym jechali zderzył się z ciężarówką i się przewrócił. Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej podaje, że ofiary śmiertelne nosiły to samo nazwisko i czynnie działały w jednostce OSP w Żukowie. Kolejne 3 osoby zostały zabrane do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że druhowie OSP Żukowo jechali do wypadku w Małkowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca wozu strażackiego dojeżdżając na miejsce zdarzenia, chciał ominąć wysepkę i zahaczył o naczepę tira jadącego w tym samym kierunku. Doszło do przewrócenia się wozu strażackiego.

Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w imieniu całej braci strażackiej składa najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym zmarłych druhów oraz poszkodowanym druhom OSP Żukowo.

Całe środowisko strażackie OSP i PSP jest w szoku. Dzisiejszego dnia punktualnie o godz. 18.00 strażacy wyjadą swoimi wozami przed remizy, by w ten sposób oddać hołd i cześć dwójce ochotników, którzy zginęli w wypadku.

Michał Czubak
fot. Polski Serwis Pożarniczy - Remiza.pl

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. lipiec 2024 02:56