StoryEditorPolicja

Nie zgadniecie, gdzie schował się przed policją?! Ale i tak go znaleźli

23.03.2023., 09:30h
31-latek uciekał przed policją: najpierw samochodem, później pieszo. Gdy już mu się skończyły pomysły, postanowił chwycić się ostatniej deki ratunku. Przed mundurowymi ukrył się… w psiej budzie. Ta na szczęście była pusta.

Skarżysko-Kamienna. Policyjny pościg zakończony na wsi

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek przed południem. - Policjanci skarżyskiej drogówki postanowili zatrzymać do rutynowej kontroli opla. Autem podróżowały trzy osoby. Siedzący za kierownicą mężczyzna wyraźnie chciał uniknąć kontaktu z mundurowymi. Zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe, emitowane z nieoznakowanego radiowozu, i podjął ucieczkę – podaje zespół prasowy świętokrzyskiej policji. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

Drogą, lasem, na piechotę, by zakończyć w psiej budzie

Samochód najpierw uciekał drogami, następnie wjechał do lasu. Tam kierowca porzucił auto i zaczął uciekać na piechotę. Policjanci ustalili kim jest ścigany i dlaczego ucieka. 31-letni mieszkaniec powiatu koneckiego, figurował w systemie jako osoba poszukiwana przez sąd. Za niezapłacone alimenty miał trafić na pół roku do więzienia.

Do poszukiwań włączono kolejne patrole policji, które w końcu natrafiły na ściganego. - Mężczyzna do końca chciał ocalić wolność i pod nieobecność czworonogiego gospodarza, ukrył się w psiej budzie na cudzej posesji. Fortel mu nie pomógł, bo policjanci zajrzeli do jej wnętrza. Po chwili na jaw wyszły kolejne okoliczności sprawy. Zatrzymany został przebadany na zawartość alkoholu. W organizmie miał 1,8 promila. Ponadto kierował oplem pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zbieg trafił za kratki – podają policjanci.

31-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty: niezatrzymania się do policyjnej kontroli, jazdę pod wpływem alkoholu i złamanie zakazu sądowego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Michał Czubak

Fot. świętokrzyska policja

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. lipiec 2024 04:02