StoryEditorPolicja

Policjanci zatrzymali wóz strażacki. W środku trzech pijanych mężczyzn

13.02.2023., 11:00h
Pijani mężczyźni wozili się po wioskach powiatu radzyńskiego strażackim Starem. Pijacki rajd został przerwany przez policję. Kierwoca wozu strażackiego oraz pasażer, który był również właścicielem pojazdu, trafią przed sąd.

Radzyń Podlaski. Policyjna interwencja w sprawie załogi wozu strażackiego

Policjanci z Radzynia Podlaskiego (woj. lubelskie) zatrzymali do kontroli wóz strażacki, którym podróżowali mężczyźni bez mundurów. Informację o takim pojeździe otrzymali od jednego ze świadków. Po zatrzymaniu okazało się, że żaden z podróżujących Sterem nie jest strażakiem i tylko jeden z nich jest trzeźwy. To kierowca, który mimo wszystko również trafi przed oblicze sądu.

Chcieli pojeździć po okolicy

Za kierownicą strażackiego Stara W200 znajdował się 23-latek. Wewnątrz auta byli jeszcze trzej inni mężczyźni. Pasażerowie samochodu byli pijani. Kierowca Stara nie, ale co z tego, skoro nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami.

Pijany 32-latek, który jak się okazało jest również właściciele auta, oświadczył że kupi je do celów kolekcjonerskich i samochód nie jest na stanie żadnej strażackiej jednostki. Jak powiedział – chciał tylko pojeździć autem po okolicznych wioskach.

Auto odjechało na lawecie, a kierowca i pasażer trafią przed sąd

Podczas kontroli okazało się, że pojazd nie ma ubezpieczenia OC. W związku z tym auto zostało odholowane na koszt właściciela. Z kolei losem 23-latka i 32-latka zajmie się sąd. 23-latek odpowie za jazdę bez wymaganych uprawnień, a 32-latek za udostępnienie samochodu osobie nieposiadającej stosownych uprawnień, a także bezprawne posiadanie w pojeździe sygnałów pojazdów uprzywilejowanego.

 

Michał Czubak

Fot. Policja lubelska

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. luty 2024 10:33