StoryEditorPożar na wsi

Policjant spod Świecia stracił dorobek życia w pożarze – jak można mu pomóc?

05.08.2022., 20:49h

WPolednie doszło do pożaru domu. Dzięki bohaterskiej postawie policjanta Bartosza Horstmana nikt nie ucierpiał w tej strasznie tragedii. Jednak mundurowy i jego rodzina stracili cały majątek. Teraz każdy może wspomóc poszkodowanych. Jak to zrobić?

Dramatyczne wydarzenia miały miejsce 26 lipca 2022 roku. Na skutek zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru domu wielorodzinnego w Polednie. Około 22.00 zaczął płonąć dach budynku.

Policjant spod Świecia bohaterem

Na szczęście st. post. Bartosz Horstman, który na co dzień pracuje na posterunku policji w Bukowcu, szybko zorientował się w sytuacji i niezwłocznie rozpoczął akcję ewakuacyjną. Wyprowadził swoich rodziców, usunął stanowiącą zagrożenie butlę gazową i zawiadomił odpowiednie służby. Następnie poinformował pozostałych sąsiadów o niebezpieczeństwie i rozpoczął akcję wynoszenia pozostałych butli z mieszkań.

 

image

Policjant spod Świecia stracił dorobek życia w pożarze

FOTO: Komenda Policji W Świeciu

Policjant uratował 85-letnią sąsiadkę

Nie dbając o własne bezpieczeństwo i zdrowie, mimo szybko rozprzestrzeniającego się ognia, uratował starszą 85-letnią sąsiadkę, która nie zorientowała się, że dom płonie. Wszyscy mieszkańcy uciekli, jednocześnie tracąc dobytek swojego życia. Nie starczyło czasu na zabranie jakichkolwiek rzeczy.

 

image

Mieszkańcy domu stracili dorobek swojego życia

FOTO: Komenda Policji W Świeciu

Na portalu zrzutka.pl uruchomiono specjalną zbiórkę na rzecz rodziny policjanta

Budynek nie nadaje się do zamieszkania, policjant i pozostali jego mieszkańcy stracili nie tylko miejsce do życia, ale wszystkie swoje rzeczy. Funkcjonariusze policji zorganizowali zbiórkę pieniędzy, aby wspomoć swojego kolegę, który na co dzień pomaga innym i empatycznie reaguje na życiowe dramaty lokalnej społeczności. Zachęcamy do wsparcia tego szczytnego celu: zrzutka.

 

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. luty 2024 10:50