StoryEditorna proteście uratowali życie

Strażak z OSP i policjant uratowali 9-miesięcznego chłopca. Ważna też postawa strajkujących rolników

25.03.2024., 12:30h
Dzięki szybkiemu działaniu oraz doskonałej współpracy służb ratunkowych, 9-miesięczny Leon trafił na czas pod opiekę medyków, co miało kluczowe znaczenie dla jego zdrowia i życia.

Bohaterska postawa strażaka OSP i policjanta

Funkcjonariusz Komisariatu Policji w Sulejowie, młodszy aspirant Marcin Bednarek, oraz druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulejowie, Dawid Kowalski, stanęli na wysokości zadania, by udzielić pomocy chłopcu. Ich szybka i skuteczna reakcja sprawiła, że mały Leon, będąc pod opieką medyków, zaczął powoli dochodzić do zdrowia.

Niebezpiecznie podczas rolniczego protestu

Wydarzenie miało miejsce 20 marca 2024 roku w Przygłowie, gminie Sulejów, podczas protestu rolników, którzy zablokowali drogę krajową nr 12 w godzinach od 7:00 do 15:00. Patrol, w którym służbę pełnili wspomniany funkcjonariusz policji oraz druh OSP Dawid Kowalski, został skierowany do zabezpieczenia protestu. W trakcie pełnienia służby do patrolu podbiegła kobieta, która poinformowała, że jej 9-miesięczny syn nagle zachorował i potrzebuje natychmiastowej pomocy medycznej.

Policjant i strażak natychmiast pojechali pod wskazany adres. Od razu zauważyli, że dziecko miało wysoką temperaturę. Oddech był słabo wyczuwalny. Policjant podjął decyzję o przewiezieniu dziecka wraz z matką do szpitala. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierował się do Piotrkowa, wiedząc, że w tym przypadku każda minuta jest na wagę złota - przekazuje asp. sztab. Izabela Gajewska z policji w Piotrkowie Trybunalskim.

"Korytarz życia"

Pomimo prowadzonego w tym miejscu strajku, radiowóz przejechał „korytarzem życia” utworzonym przez rolników. 

Wiedząc, że czas ma kluczowe znaczenie, policjant skontaktował się z dyżurnym szpitala, aby poinformować o sytuacji i przygotować personel medyczny na przyjęcie pacjenta. Kiedy patrol dotarł na miejsce, lekarz wraz z personelem medycznym byli już gotowi, by udzielić niezbędnej pomocy chłopcu.

Michał Czubak

fot. KPP Piotrków Trybunalski

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. lipiec 2024 14:56