StoryEditorBurze z gradem w Polsce

Uwaga! IMGW ostrzega przed burzami z gradem i ulewami

16.08.2022., 15:50h

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia przed burzami z gradem. Gdzie i do kiedy obowiazują alerty pogodowe IMGW?

Warto zabezpieczyć ogródki, tarasy i balkony, by przypadkiem przedmioty nie zawędrowały do sąsiada. Dobrze mieć na uwadze samochody i co wrażliwsze rośliny, aby nie ucierpiały przez wichurę czy grad.  

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego oraz części województw zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, opolskiego i lubelskiego.

image

Burze i porywisty wiatr w sierpnium

FOTO: Envato Elements

W trakcie burz prognozowane jest wystąpienie silnych opadów deszczu od 20 mm do 35 mm. Synoptycy przewidują również porywy wiatru do 70 km/h, lokalnie do 80 km/h. Niestety możliwe są także opady gradu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska atmosferycznego wynosi 80% i obowiązuje od 16 sierpnia 2022 r. (godz. 12.00) do 17 sierpnia 2022 r. (godz. 00.00).

Pogoda na najbliższy tydzień

Ciepło, wręcz upalnie, burzowo – tego doświadczymy w nadchodzących dniach. Sierpniowa pogoda przyniesie także przelotne opady deszczu i porywisty wiatr. W weekend niestety nastąpi małe ochłodzenie.

Środa i czwartek uraczy nas iście wakacyjną aurą, ma być ciepło, słonecznie, temperatura maksymalna od 28°C do 33°C, nieco chłodniej nad morzem 24°C, 26°C. W czwartek po południu na zachodzie możliwe są burze z przelotnym deszczem.

W piątek spotkamy się z dużym zachmurzeniem, burzami, być może z gradem, w czasie których prognozowane są porywy wiatru do 80 km/h. Sobota ma być deszczowa i burzowa, nastąpi ochłodzenie od zachodu – temperatura maksymalna od 19°C, 21°C na zachodzie, 25°C w centrum do 30°C na Suwalszczyźnie. Niedziela bardzo różnie – na południu kraju zachmurzenie i deszcz, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz przelotny deszcz.

 

źródło: IMGW

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
03. marzec 2024 00:07