StoryEditorPrognoza pogody

W tym tygodniu nawet do 30°C i burze

06.06.2022., 12:07h

Z prognozy pogody opracowanej przez IMGW wynika, że w tym tygodniu czekają nas burze i przelotne opady deszczu. Miejscami może spaść do 25 mm deszczu. W najbliższych dniach temperatura powietrza wyniesie od 18°C do 27°C, a w weekend na termometrach pojawi się nawet 30°C.

W poniedziałek lokalne burze i do 26°C

Jak przewidują synotypcy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w poniedziałek z zachodu w stronę centrum kraju będzie przemieszczać się zatoka niżowa i związany z nią układ frontów atmosferycznych, który przyniesie dużo chmur z przelotnymi opadami deszczu do 15 mm. Możliwe są także lokalnie burze, a nawet grad. W czasie burz w porywach do 60 km/h. 

Z kolei w pasie od Mazur, przez Mazowsze, po Małopolskę będzie utrzymywać się słoneczna pogoda. Termometry wskażą od od 22°C do 26°C, chłodniej w rejonie Półwyspu Helskiego oraz w dolinach sudeckich 18-20°C.

– W nocy z poniedziałku na wtorek na wschodzie i południowym wschodzie będzie nadal dość pogodna, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane lub duże i miejscami przelotny deszcz, niewykluczone burze. Temperatura od 11°C do 16°C – można przeczytać w komunikacie Instytutu. 

Od wtorku do czwartku większość kraju zachmurzona

We wtorek na terenie większości kraju mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Możliwe są także burze z intensywnymi opadami deszczu do około 25 mm oraz z gradem. Za to na Rzeszowszczyźnie może być wciąż pogodnie. Według IMGW, w środę i czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże z burzami oraz opadami deszczu do 25 mm. Jedynie na Pomorzu Zachodnim i w Wielkopolsce może już nie być opadów.

We wtorek należy spodziewać się temperatury od 21°C do 26°C, jedynie w rejonie Półwyspu Helskiego około 18°C. Z kolei w środę i czwartek termometry wskażą od 19°C do 25°C, a na Rzeszowszczyźnie 27°C.

W piątek w większości kraju będzie słonecznie, jedynie na północy i południowym wschodzie kraju możliwe są przelotne opady deszczu, a na Mazurach i Rzeszowszczyźnie burze. Z kolei temperatura powietrza wyniesie od 23°C do 27°C, a nad morzem i obszarach podgórskich do 20°C.

Sobota słoneczna i z temperaturą do 30°C, a niedziela pochmurna

Jak prognozują synoptycy IMGW, w sobotę będzie pogodnie w większości regionów kraju, jednie na Pomorzu i na krańcach zachodnich mogą wystąpić przelotne deszcze. Sobota będzie bardzo ciepła i termometry wskażą od 25°C do 30°C, jedynie ba na północy kraju i lokalnie w górach: od 18°C do 24°C.

Niedziela nie będzie już tak słoneczna, niemal w całym kraju może być pochmurno. Co więcej, należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu oraz burz. Jedynie na Pomorzu Zachodnim będzie stosunkowo pogodnie.

Nadal na przeważającym obszarze bardzo ciepło, temperatura od 23°C do 28°C, na południu do 30°C, na północy około 21°C – wskazuje IMGW.

Paweł Mikos
Fot. Envato

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
03. marzec 2024 00:05