StoryEditorLas miłości

Rolnik posadził sześć tysięcy dębów w kształcie serca na cześć zmarłej żony

18.02.2023., 18:00h
W 1995 r. żona Winstona Howesa zmarła z powodu niewydolności serca. Pogrążony w żałobie rolnik zdecydował o posadzeniu na cześć kobiety 6 tysięcy dębów, pośród których wyodrębnił łąkę w kształcie serca otoczonego żonkilami, a las ogrodził żywopłotem.

Łąka w kształcie serca, o której nie wiedział nikt

Winston Howes pośród zajmujących 2,5 ha drzew wyodrębnił łąkę w kształcie serca, o której wiedział tylko on. Rolnik posadził las niedaleko domu w Wielkiej Brytanii, w którym mieszkał z żoną przez 33 lata. Kształt łąki jest niewidoczny z ziemskiej perspektywy, aby ją dostrzec, trzeba wznieść się w powietrze.

Samotnia Howesa odkryta przez Andye‘go Colleta

Łąka stworzona przez rolnika pośród lasu, który samodzielnie zasadził, była jego tajemnicą do czasu, gdy Andy Collet nie odbył lotu balonem nad zamieszkiwaną przez Howesa wsią w angielskim hrabstwie Gloucestershire. Jak przyznaje Collet, był to niecodzienny widok.

– Nie mogłem uwierzyć własnym oczom, gdy dojrzałem ten symbol miłości ukryty między drzewami. Często podróżuję balonem, ale to niesamowity widok, jaki kiedykolwiek widziałem z nieba – zapewnił Collet.

Po odkryciu ukrytej pośród lasu łąki Collet opublikował w sieci zdjęcia, które zachwyciły odbiorców.

Serce skierowane w stronę rodzinnej wioski

Jak relacjonował w 2012 r. w wywiadzie dla "Daily Telegraph" Howes, to miejsce jest efektem chwilowego natchnienia i jego samotnią.

– Pomyślałem, że to świetny pomysł. To był błysk natchnienia. Czasami chodzę tam, żeby usiąść i pomyśleć. To piękny hołd, który jej oddaję. Będzie tutaj trwał przez lata - wyjaśnił Howens.

Historia Howensów znana na całym świecie

Historia pogrążonego w żałobie rolnika nabrała rozgłosu, gdy zdjęcia wykonane przez Colleta trafiły do sieci. Dziś stanowi symbol prawdziwej miłości i jest przytaczana z okazji walentynek.

oprac. Justyna Czupryniak

fot. zrzutekranu/tvn24.pl

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. marzec 2023 05:16