StoryEditorWojna w Ukrainie

Finowie wysyłają ciągnik na granicę z Rosją. Dlaczego?

04.05.2022., 16:01h

W ostatnim czasie przy granicy fińsko-rosyjskiej można zaobserwować większy ruch jednostek rosyjskich. Ma to być "straszak" na Finów, którzy myślą o przystąpieniu do NATO. Jednak obywatele Finalndii nie tylko się nie prztesraszyli, ale wręcz ironizują z armii rosyjskiej i na granicę wysyłają ciągniki. Mają pokazać, że są gotowi na odholowanie rosyjskich czołgów.

Rosja przerzuca sprzęt na fińską granicę

W sieci pojawiło się nagranie wideo, na którym zobaczyć można rosyjski sprzęt wojskowy, który kieruje się stronę fińskiej granicy. Wideo przedstawi kilka specjalistycznych pojazdów, które udają się w kierunku Helsinek, stolicy Finlandii.

Zaskakująca odpowiedź Finów

Finowie w tym przypadku wykazali się poczuciem humoru i w odpowiedzi opublikowali swój własny film, na którym widać… kilka traktorów kierujących się w stronę rosyjskiej granicy. Ten „specjalistyczny” sprzęt okazał się nad wyraz skuteczny w Ukrainie, gdzie miejscowi rolnicy podkradali w ten sposób rosyjskie pojazdy. W sieci można natknąć się na bardzo wiele materiałów wideo przedstawiających właśnie takie sytuacje.

Jak holować czołg?

To właśnie Finowie, we współpracy z ukraińskimi rolnikami, przygotowali instruktażowe nagranie wideo, które krok po kroku objaśnia, jak holować rosyjski czołg. Wideo ma ponad 200 tys. wyświetleń i oby nigdy nie musiało okazać się przydatne ani w Finlandii, ani w innym zakątku świata.

Michał Czubak
Fot. P. Cieszyński

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
03. marzec 2024 01:27