StoryEditorJak napisać projekt?

ABC pisania projektów, czyli szkolenie dla kobiet z obszarów wiejskich

09.02.2023., 10:00h
W dniach od 3 do 5 lutego 2023 r. w Warszawie odbyło się szkolenie w ramach "Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie" o nazwie "ABC tworzenia, pisania i realizacji projektów", w którym wzięły udział kobiety ze wsi. Spotkanie zostało zorganizowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

25 kobiet z Mazowsza wzięło udział w szkoleniu

25 pań pochodzących z Mazowsza uczestniczyło w szkoleniu mającym na celu wprowadzenie ich w proces projektowania wniosków. Kobiety miały możliwość zapoznania się z procesami związanymi z tworzeniem dokumentów. Dzięki zorganizowanemu spotkaniu panie dowiedziały się, jak:

  • określać wizję o strategii działania,
  • układać harmonogram,
  • przygotować budżet projektu,
  • określić cele i efekty działań.

W trakcie szkolenia uczestniczki dowiedziały się również, jak ważne jest przy projektowaniu wniosków partnerstwo oraz gdzie szukać źródeł mogących wesprzeć organizacje finansowo.

Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej – czym zajmuje się fundacja?

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej działa od roku 1990 i z powodzeniem wspiera mieszkańców polskiej wsi. Poprzez uruchamianie poszczególnych projektów i programów organizacja stwarza rolnikom i samorządom możliwość rozwoju obszarów wiejskich. Jak czytamy na stronie EFRWP, skupia się ona na:

  • wspomaganiu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej,
  • rozwoju lokalnych przedsiębiorstw,
  • realizacji szeregu inicjatyw i projektów edukacyjnych oraz społecznych.

Rozwijająca się prężnie fundacja przez 30 lat swojej działalności wsparła rolników niejednokrotnie, a łączna kwota przeznaczona na rozwój obszarów wiejskich, na którą składają się pożyczki preferencyjne wraz z kredytami i dotacje przekracza 1,5 mld zł.

oprac. Justyna Czupryniak

źródło: efrwp.pl

fot. efrwp.pl

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. czerwiec 2024 18:34