StoryEditorCiekawa wieś

Sierakowo Sławieńskie - kraina fantazji na polskiej wsi! Gdzie ją znaleźć?

Odwiedzając niektóre ciekawe polskie wsie, można poczuć się jak w innym świecie. Tak dzieje się przy wizycie w Sierakowie Sławieńskim! Zlokalizowana tam Dolina Fantazji dostarczy wiele atrakcji dużym i małym. Co można tam znaleźć?

Gdzie leży Sierakowo Sławieńskie? 

Wieś Sierakowo Sławieńskie jest położona w powiecie koszalińskim (woj. zachodniopomorskie). To niewielka miejscowość - jak podaje portal Polska w Liczbach, w 2021 roku mieszkało tam 357 osób. Wystarczy jednak garstka ludzi z pasją, by stworzyć coś niezwykłego i takie zjawisko można obserwować w Sierakowie. Powstała tam bowiem Dolina Fantazji. 

Dolina Fantazji – dawna wioska hobbitów na Pomorzu Zachodnim 

W pierwszej wersji w Sierakowie Sławieńskim powstała wioska hobbitów, nawiązująca do stworzeń z książek J. R. R. Tolkiena “Władca Pierścieni”. Wówczas miejscem opiekowało się Stowarzyszenie Hobbiton, które organizowało między innymi Jarmarki Hobbitów we wiosce. Wówczas mieszkańcy Sierakowa Sławieńskiego i okolic porzucali swoje codzienne życie i zamieniali się w hobbitów, elfy i krasnoludy, by zabrać gości do krainy, opartej na tej z książek Tolkiena. Z czasem jednak wioska przekształciła się w Dolinę Fantazji. 

Co można robić w Dolinie Fantazji? 

Doliną Fantazji, która powstała na miejscu wioski hobbitów, opiekuje się Fundacja Dolina Fantazji. W tym wyjątkowym miejscu każdy może spędzić czas. Fundacja organizuje bowiem różne atrakcje, w tym

  • piesze i rowerowe gry terenowe, 
  • warsztaty pracy z gliną, 
  • warsztaty pracy z wełną, 
  • warsztaty pracy ze skórą, 
  • warsztaty pracy z papierem, 
  • warsztaty decoupage, 
  • warsztaty robienia łapaczy snów, 
  • warsztaty survivalowe, 
  • zajęcia teatralne. 

Oferta Doliny Fantazji skierowana jest głównie do uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz szkół średnich, ale opiekunowie, którzy będą im towarzyszyć, z pewnością nie będą się nudzili. W Sierakowie Sławieńskim mogą spędzić czas w otoczeniu sielskiej przyrody i odpocząć od zgiełku miasta. 

image
FOTO: Dolina Fantazji/facebook
image
FOTO: Dolina Fantazji/facebook

oprac. Zuzanna Ćwiklińska

dane: Polska w Liczbach

materiały foto, video: Dolina Fantazji/facebook

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. lipiec 2024 14:22