StoryEditorBitwa Regionów 2023

Bitwa Regionów 2023 w województwie kujawsko-pomorskim: jakie danie zachwyciło jury?

18.08.2023., 10:00h
II etap konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich Bitwa Regionów w województwie kujawsko-pomorskim przeszedł do historii. Zwycięskie koło weźmie udział w finale i powalczy o atrakcyjne nagrody.

Rywalizacja odbyła się w sobotę 12 sierpnia w Starym Brześciu na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej. W evencie wzięła udział sekretarz stanu Anna Gembicka. W konkursie zaprezentowało się 19 kół z województwa kujawsko-pomorskiego. Wydarzeniu towarzyszyły występy artystyczne i atrakcje dla dzieci.

Bitwa Regionów – wyniki eliminacji

Laureatami wojewódzkiego etapu konkursu Bitwa Regionów są:

  • I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Ziemi Starotoruńskiej w Przysieku za potrawę: gęsina w sosie śliwkowo-cebulowo-miodowym, kluseczki, buraczki;
  • II miejsce – Koło Kobiet Rachcin za danie: policzki wieprzowe na musie mirabelkowym;
  • III miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Anieliny z potrawą: berce z dynią.

Wyróżnienie powędrowało do Klubu Gospodyń Wyjątkowych w Skrzynkach (danie: Wyjątkowy Kociołek Rozmaitości z Jeziora i Lasu) i Koła Gospodyń Wiejskich Brzozie za: kaczkę z wiejskiej zagrody nadziewaną sianem.

Bitwa Regionów – zadania dla KGW

Głównym tematem konkursu są regionalne kulinaria. Zadaniem jest przygotowanie tradycyjnej potrawy lokalnej z wykorzystaniem przynajmniej jednego produktu regionalnego (z wyłączeniem deserów), który jest charakterystyczny dla danego regionu. Potrawa ma wywodzić się z tradycji i zwyczajów charakterystycznych dla konkretnego terenu Polski.

Bitwa Regionów w Polsce

Bitwa Regionów organizowana jest przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Oprac. Angelika Drygas

Źródło: gv.pl

Fot. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi/Facebook

 

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
12. lipiec 2024 21:41