StoryEditorKGW w działaniu

KGW z Janowa ugościło seniorów przy wsparciu Fundacji Biedronki

Czymś najbardziej wartościowym, co możemy podarować drugiemu człowiekowi, jest nasz czas. Doskonale wiedzą o tym panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Janowie (woj. wielkopolskie), które już po raz drugi zaprosiły seniorów ze swojego sołectwa na spotkanie w ramach akcji “Danie wspólnych chwil”, zorganizowanej z pomocą Fundacji Biedronka. Jak wyglądało spotkanie?

Biedronka wspiera KWG w aktywizowaniu seniorów 

Fundacja Biedronki zaprosiła 750 kół gospodyń wiejskich z całej Polski do współpracy w programie “Danie wspólnych chwil”. Jego celem jest zmotywowanie osób starszych i samotnych do ponownego zaangażowania się w życie lokalnej społeczności poprzez spędzenie czasu przy wspólnym stole. Taka integracja ma pomóc w podtrzymaniu tradycji poprzez dzielenie się przepisami kulinarnymi oraz historiami i dbanie o miejscowe obyczaje. Co więcej, program ma być także formą wsparcia dla starszych osób, które często należą także do najuboższej grupy. Zaproszenie na takie spotkanie to często okazja do krótkotrwałego poprawienia warunków żywieniowych seniorów. 

“Danie wspólnych chwil” - jak to działa? 

W ramach akcji “Danie wspólnych chwil” Biedronka zobowiązała się do zapewnienia środków na zakup produktów potrzebnych do przygotowania posiłku, serwowanego podczas spotkań zorganizowanych przez koła gospodyń wiejskich. KGW otrzymały elektroniczne kody na zakupy do wykorzystania w sklepach Biedronki. Ich zadaniem było przygotowanie od 3 do 5 spotkań dla seniorów z lokalnej społeczności, które miały się odbywać w odstępie co najmniej 21 dni. Jednym z kół, które wzięło udział w akcji, jest Koło Gospodyń Wiejskich w Janowie (powiat rawicki, woj. wielkopolskie). 

KGW w Janowie zaprasza seniorów do wspólnego stołu 

Koło Gospodyń Wiejskich w Janowie jest niewielkie, ale prężnie działa. Świadectwem tej działalności jest między innymi udział w akcji “Danie wspólnych chwil”. Panie z KGW zdecydowały się zorganizować trzy spotkania. Pierwsze odbyło się 30 kwietnia, drugie 18 czerwca. Trzecie spotkanie zaplanowano na 16 lipca. 

Spędzone przy wspólnym stole chwile rozpoczęły się od smakowitego dwudaniowego obiadu, serwowanego seniorom przez gospodynie z KGW Janowo. Po obiedzie przyszedł czas na herbatę, kawę i kilka rodzajów ciast. Dotychczas zorganizowane spotkania seniorom umilała muzyka. Okazało się, że takie spotkanie to doskonała okazja, by wspólnie pośpiewać

Zobacz zdjęcia z akcji “Danie wspólnych chwil” w Janowie. 

Jeżeli koło gospodyń wiejskich w Twojej okolicy organizuje ciekawe wydarzenie, powiadom naszą redakcję - chętnie o tym napiszemy! 

image
FOTO: Vid-fot/facebook
image
FOTO: Vid-fot/facebook
image
FOTO: Vid-fot/facebook
image
FOTO: Vid-fot/facebook
image
FOTO: Vid-fot/facebook
image
FOTO: Vid-fot/facebook
image
FOTO: Vid-fot/facebook

Zuzanna Ćwiklińska

zdjęcia: Sołectwo Janowo/Facebook

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
12. lipiec 2024 14:02