StoryEditorKonkurs kulinarny

To ostatni moment, by zgłosić się do konkursu "Smacznie i zdrowo z polską wieprzowiną"! Finał już za tydzień!

Zainteresowani mają jeszcze tylko kilka dni, by zgłosić się do konkursu kulinarnego “Smacznie i zdrowo z polską wieprzowiną”. Autorzy najlepszych przepisów zostaną zaproszeni do drugiego etapu, który odbędzie się 6 października w Szamotułach. Kto może się zgłosić?

Konkurs “Smacznie i zdrowo z polską wieprzowiną” - co trzeba wiedzieć? 

Tylko do 29 września można przesyłać zgłoszenia do konkursu “Smacznie i zdrowo z polską wieprzowiną”, organizowanego przez Wielkopolską Izbę Rolniczą. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja mięsa wieprzowego, promowanie jego producentów i dystrybutorów, ale także promocja społecznej aktywności mieszkańców wsi oraz wymiana doświadczeń kulinarnych oraz przepisów. Pierwsze zadanie, które stoi przed uczestnikami konkursu, to przesłanie przepisu na dowolne danie z mięsem wieprzowym - przystawkę, zupę lub danie główne. Ci, którzy zakwalifikują się do drugiego etapu, będą musieli przygotować swoje danie. 

Kto może się zgłosić do konkursu “Smacznie i zdrowo z polską wieprzowiną”? 

Konkurs “Smacznie i zdrowo z polską wieprzowiną” skierowany jest do następujących grup: 

  • Koła Gospodyń Wiejskich, 
  • stowarzyszenia, 
  • przedsiębiorstwa- firmy branży mięsnej, 
  • gospodarstwa agroturystyczne, 
  • restauracje, 
  • szkoły o profilu gastronomicznym. 

W konkursie nie przewidziano konkurencji indywidualnych. 

Do kiedy można się zgłaszać do konkursu “Smacznie i zdrowo z polską wieprzowiną”? 

Zainteresowani udziałem w konkursie “Smacznie i zdrowo z polską wieprzowiną” powinni się pospieszyć. WIR przyjmuje zgłoszenia tylko do 29 września. Aby mieć szansę na udział, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy ze strony WIR i przekazać go do Biura Powiatowego WIR w Szamotułach. Można to zrobić listownie lub mailowo. Spośród zgłoszeń komisja konkursowa wyłoni 5 zespołów, które wezmą udział w drugim etapie konkursu. 

Finał konkursu “Smacznie i zdrowo z polską wieprzowiną” - gdzie i kiedy się odbędzie? 

Drugi etap, a zarazem finał konkursu “Smacznie i zdrowo z polską wieprzowiną” odbędzie się podczas imprezy plenerowej o tej samej nazwie. Zaplanowano ją na 6 października w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach. Finaliści będą musieli przybyć na miejsce z gotowym daniem, liczącym około 40 porcji i zaprezentować je komisji konkursowej. Oceniane będą smak, pomysłowość, kunszt wykonania oraz podania potrawy a także nawiązanie do tradycji kuchni wielkopolskiej.

 

źródło: WIR

oprac. Zuzanna Ćwiklińska

fot. envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. lipiec 2024 12:59