Konkurs “Smacznie i zdrowo z polską wieprzowiną” - co trzeba wiedzieć?
Tylko do 29 września można przesyłać zgłoszenia do konkursu “Smacznie i zdrowo z polską wieprzowiną”, organizowanego przez Wielkopolską Izbę Rolniczą. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja mięsa wieprzowego, promowanie jego producentów i dystrybutorów, ale także promocja społecznej aktywności mieszkańców wsi oraz wymiana doświadczeń kulinarnych oraz przepisów. Pierwsze zadanie, które stoi przed uczestnikami konkursu, to przesłanie przepisu na dowolne danie z mięsem wieprzowym - przystawkę, zupę lub danie główne. Ci, którzy zakwalifikują się do drugiego etapu, będą musieli przygotować swoje danie.
Kto może się zgłosić do konkursu “Smacznie i zdrowo z polską wieprzowiną”?
Konkurs “Smacznie i zdrowo z polską wieprzowiną” skierowany jest do następujących grup:
- Koła Gospodyń Wiejskich,
- stowarzyszenia,
- przedsiębiorstwa- firmy branży mięsnej,
- gospodarstwa agroturystyczne,
- restauracje,
- szkoły o profilu gastronomicznym.
W konkursie nie przewidziano konkurencji indywidualnych.
Do kiedy można się zgłaszać do konkursu “Smacznie i zdrowo z polską wieprzowiną”?
Zainteresowani udziałem w konkursie “Smacznie i zdrowo z polską wieprzowiną” powinni się pospieszyć. WIR przyjmuje zgłoszenia tylko do 29 września. Aby mieć szansę na udział, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy ze strony WIR i przekazać go do Biura Powiatowego WIR w Szamotułach. Można to zrobić listownie lub mailowo. Spośród zgłoszeń komisja konkursowa wyłoni 5 zespołów, które wezmą udział w drugim etapie konkursu.
Finał konkursu “Smacznie i zdrowo z polską wieprzowiną” - gdzie i kiedy się odbędzie?
Drugi etap, a zarazem finał konkursu “Smacznie i zdrowo z polską wieprzowiną” odbędzie się podczas imprezy plenerowej o tej samej nazwie. Zaplanowano ją na 6 października w Zespole Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach. Finaliści będą musieli przybyć na miejsce z gotowym daniem, liczącym około 40 porcji i zaprezentować je komisji konkursowej. Oceniane będą smak, pomysłowość, kunszt wykonania oraz podania potrawy a także nawiązanie do tradycji kuchni wielkopolskiej.
źródło: WIR
oprac. Zuzanna Ćwiklińska
fot. envato elements