StoryEditorKonkurs plastyczny

Konkurs „Rój pomysłów wokół ula”. Do wygrania nagrody o wartości 5000 zł

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji rolnictwa zaprasza wszystkich miłośników pszczół do udziału w konkursie “Rój pomysłów wokół ula”. Co trzeba zrobić, by mieć szansę na zdobycie nagrody pieniężnej?

“Rój pomysłów wokół ula”: cele konkursu 

Nie od dziś wiadomo, że pszczoły są niezwykle ważną częścią ekosystemu. Należy o nie dbać i zapewniać im dobre warunki. Z tym związany jest konkurs “Rój pomysłów wokół ula”, skierowany do każdego, komu los tych wspaniałych owadów leży na sercu. Jego celem jest popularyzacja pszczelarstwa, wiedzy o pszczołach i ich ochronie, a także pożytków płynących z hodowli pszczół. 

Kto może wziąć udział w konkursie “Rój pomysłów wokół ula”? 

Do uczestnictwa w konkursie “Rój pomysłów wokół ula” Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza zarówno dzieci jak i dorosłych, mieszkających na wsiach. Prace konkursowe można będzie zgłaszać w dwóch kategoriach, w zależności od wieku uczestnika: 

  • dzieci ze szkół podstawowych 
  • młodzież i osoby dorosłe. 

Z udziału w konkursie wykluczeni są pracownicy ARiMR, ich dzieci oraz osoby pozostające z Agencją w stosunku cywilnoprawnym. 

Przeczytaj także: Szykują się zmiany dla KGW. Większy nadzór ARiMR

Konkurs ARiMR o pszczołach i pszczelarstwie: jakie zasady? 

Konkurs “Rój pomysłów wokół ula” jest konkursem plastycznym. Zadaniem zgłaszających się osób jest wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice i formie np. obraz, rysunek, rzeźba, instalacja. Autor powinien sfotografować swoje dzieło i przesłać zdjęcie na wskazany adres e-mailowy. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę. Do konkursu nie są przyjmowane prace współautorskie. 

Jakie są nagrody w konkursie “Rój pomysłów wokół ula”? 

Zwycięskie prace zostaną wyłonione przez jury, złożone z pracowników Biura Prasowego ARiMR. Oceniane będą jakość, estetyka, siła przekazu, kreatywność oraz zgodność z tematem konkursu. Przewidziano nagrody rzeczowe o wartości: 

  • w I kategorii ok. 1 500 zł brutto, 
  • w II kategorii ok. 2 500 zł brutto. 

Nagrodzone i wyróżnione prace mogą zostać wykorzystane w kalendarzach lub innych materiałach wydawanych przez ARiMR. Przy okazji rozstrzygnięcia konkursu zostaną także zaprezentowane w mediach społecznościowych oraz na wystawie w Centrali ARiMR. 

Przeczytaj także: 6 tys. zł za ćwiczenia wojskowe. Czy rolnik też dostanie takie pieniądze?

Do kiedy można się zgłaszać? 

Zgłoszenia w konkursie “Rój pomysłów wokół ula” będą przyjmowane od 20 maja 2024 r. do 30 sierpnia 2024 r. do godziny 15.00. Należy się zgłaszać drogą elektroniczną. Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości 13 września 2024 r. na stronie internetowej ARiMR. 

image
FOTO: ARiMR

źródło: ARiMR

oprac. Zuzanna Ćwiklińska

fot. pixabay, grafika ARiMR

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. czerwiec 2024 00:54