StoryEditorPopowo w święta

Lubuskie Las Vegas! Czy Popowo znów będzie najpiękniej oświetloną wsią?

18.12.2022., 14:00h

Dekorowanie ogrodu i elewacji domów na święta staje się w Polsce coraz bardziej popularne. W małej wiosce Popowo mieszkańcy przykładają się do tego rytuału z wyjątkową kreatywnością! Rozświetlają swoje zabudowania lampkami z wielkim rozmachem. Kiedy będzie można podziwiać efekt ich tegorocznych kompozycji świetlnych?

Niewielkie Popowo, koło Bledzewa w powiecie międzyrzeckim, w województwie lubuskim nie bez przyczyny nazywane jest lubuskim Las Vegas. W okresie Bożego Narodzenia wioska spowita jest przepiękną łuną kolorowych światełek. To dzięki mieszkańcom, którzy tradycyjnie co rok, dekorują swoje domy i zabudowania niezliczoną ilością lampek.

image
FOTO: Gmina Międzyrzecz/facebook
image
FOTO: Gmina Międzyrzecz/facebook

Kiedy Popowo rozbyśnie w tym roku?

Na profilu facebookowym "Sołectwo Popowo" pojawiła się informacja o dacie rozpoczęcia tych niezwykłych iluminacji świetlnych:

– Ho Ho Ho!! Piszemy tą informacje gdyż dużo osób pyta, kiedy będzie można podziwiać Las Vegas w porozumieniu z władzami gminy, oświetlenie będzie można oglądać od 23.12.22 do 01.01.23 16.30-22.00. Chcielibyśmy też zaznaczyć, że w porównaniu do poprzednich lat nasza mała miejscowość nie będzie tak samo oświetlona z przyczyn prywatnych jak również poczynań naszego rządu, mimo tego zapraszamy całym serduchem bo będzie co oglądać, mamy nadzieje że jest to okres przejściowy. Cytując sławnego rodaka "Jeszcze będzie pięknie, tylko musimy założyć wygodne buty, bo mamy do przejścia całe życie".

image
FOTO: Gmina Międzyrzecz/facebook
image
FOTO: Gmina Międzyrzecz/facebook

image
PIĘKNY DOM NA ŚWIĘTA

Jak udekorować ogródek i elewację domu na Boże Narodzenie?

Popowo niczym Las Vegas

Zdjęcia z ostatnich lat pokazują, jak niesamowity efekt daje takie kolektywne działanie. To imponujące, ponieważ sama wioska liczy nieco ponad 300 osób! Mieszkańców nie powstrzymają wysokie ceny prądu, czy inflacja – zdobienie wsi jest tradycją, a dzięki niej Popowo zyskuje rozgłos i zmienia się w atrakcyjne miejsce do zwiedzania w okresie okołoświątecznym. Nic dziwnego, świecące symbole świąteczne: choinki, mikołaje, czy renifery przyciągają całe rodziny.

image
FOTO: Sołectwo Popowo/facebook

Ta niesamowita i godna podziwu kreatywność mieszkańców niewielkiej wsi zbiera wysokie noty. W Popowie ozdobione są domy, budynki urzędów, kościół, remiza, wozy strażackie. Warto dodać, że jest to inicjatywa społeczna.

Angelika Drygas

fot. Gmina Międzyrzecz i Sołectwo Popowo Facebook

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. czerwiec 2024 05:20