StoryEditorLokalne inicjatywy

X edycja programu „Dobre Działania” za nami! Pieniądze trafiły do KGW i OSP

Już po raz 10. przyznano granty dla inicjatyw, które wspierają lokalne działania i integrują społeczności wiejskie. Spośród setek zgłoszeń wyłoniono czterech zwycięzców. Pieniądze trafią między innymi do dwóch drużyn OSP oraz jednego koła gospodyń wiejskich. Ile otrzymają zwycięzcy? Na co przeznaczą swoje granty?

Czym jest program “Dobre Działania”? 

Program “Dobre Działania” ma na celu wspieranie finansowe lokalnych inicjatyw, które aktywizują mieszkańców miejscowości, dbają o tradycję czy historię regionu, a także wspierają jego rozwój. Istnieje zaledwie od 2021 roku, jednak jest podzielony na trzymiesięczne cykle, dzięki czemu za nami już 10 edycji, w których przyznano granty 37 organizacjom, kołom zainteresowań, stowarzyszeniom, ośrodkom lub osobom prywatnym, które działają w myśl integracji wspólnot. Organizatorem programu jest firma Diamant. 

Kto otrzymał granty w X edycji “Dobrych Działań”? 

X edycja programu “Dobre Działania” została rozstrzygnięta. Granty przyznano: 

  • Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Uniecku - pieniądze będą przeznaczone na zakup defibrylatora AED oraz profesjonalnego fantomu do ćwiczeń, które wykorzysta zarówno młodzieżowa OSP, jak i cała lokalna społeczność podczas kursów pierwszej pomocy; 
  • Kołu Gospodyń Wiejskich w Trzemesznie – grant zostanie zrealizowany w formie wydarzenia edukacyjno-kulturalnego „Od buraka nie tylko do lizaka”, czyli warsztatów, które w ciekawy sposób pokażą dzieciom proces powstawania cukru; 
  • Stowarzyszeniu Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Miejskiej Górce - środki będą przeznaczone na doposażenie warsztatów terapii zajęciowych, dążących do ogólnego rozwoju i poprawy umiejętności niezbędnych do prowadzenia przez osobę niepełnosprawną niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia na miarę indywidualnych możliwości; 
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Żerkowie - druhowie strażacy przeznaczą pieniądze na doposażenie jednostki, by możliwe było podniesienie sprawności oraz gotowości bojowej jednostki w czasie prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, a zarazem podniesienie bezpieczeństwa w regionie. 
image
Ochotnicza Straż Pożarna w Żerkowie
FOTO: Materiały Prasowe "dobre Działania"

Ile pieniędzy dostaną wyróżnione organizacje? 

Ufundowany przez firmę Diamant grant ma formę jednorazowego vouchera. Jego wartość wynosi 3000 zł. Każda wyróżniona organizacja otrzyma tę kwotę na wskazany przez siebie cel. 

image
Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Miejskiej Górce
FOTO: Materiały Prasowe "dobre Działania"

Kto może się zgłosić do programu “Dobre Działania”? 

Obecnie trwa nabór wniosków w XII edycji programu “Dobre Działania”. O grant można się starać do końca maja 2024. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich, którzy mają pomysł na innowacyjne działanie, promujące region i wspierające aktywizację lokalnej społeczności. Aby się zgłosić, należy wypełnić formularz na stronie internetowej programu “Dobre Działania”, opisując możliwie dokładnie planowaną inicjatywę i podając dane kontaktowe. Zgłoszenia mogą dokonać organizacje i osoby prywatne. 

image
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Ochotniczej Straży Pożarnej w Uniecku
FOTO: Materiały Prasowe "dobre Działania"

źródło: komunikat prasowy programu "Dobre Działania"

fot. materiały prasowe programu "Dobre Działania"

oprac. Zuzanna Ćwiklińska

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. czerwiec 2024 14:55