StoryEditorOSP

Zbiórka na OSP: wciąż możesz wesprzeć strażaków-ochotników ze swojej okolicy!

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej często są niezastąpione na miejscu zdarzenia. Niezależnie od tego, czy chodzi o pożar, powódź czy drzewo tarasujące ulicę, strażacy z okolicy spieszą z pomocą. Do każdej akcji potrzebny jest jednak sprzęt, a tego czasem brakuje. Na szczęście powstają inicjatywy, których celem jest zbieranie pieniędzy na potrzeby OSP! Gdzie i jak można wspierać takie zbiórki?

Strażacy z OSP – lokalni bohaterowie 

Ochotnicy z jednostek OSP już od dawna nie są tylko amatorami. To często pasjonaci, wyszkoleni i dobrze wyposażeni. Na miejscu wypadku czy pożaru pracują ramię w ramię z kolegami zawodowcami. Z kolei w czasie wolnym chętnie poświęcają się dzieleniu swoją wiedzą, zwłaszcza w zakresie szybkiego reagowania i udzielania pierwszej pomocy. Wiele jednostek skarży się jednak na niedofinansowanie i brak nowoczesnego, sprawnego sprzętu. Czasem chodzi o nowy wóz, innym razem o specjalne ubrania i hełmy, niekiedy zaś strażakom-ochotnikom marzy się zakup fantomu, na którym będą demonstrować udzielanie pomocy przedmedycznej. 

Zbiórka “Razem dla strażaków z OSP” 

By pomóc strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy potrzebują finansów na doposażenie swoich jednostek, portal siepomaga stworzył specjalną zbiórkę. To już drugi raz powstała specjalna skarbonka, do której darczyńcy mogą wpłacać dowolne kwoty. Pieniądze będą przekazane drużynom OSP, biorącym udział w akcji. 

Jak zbierać pieniądze dla swojej OSP? 

Ochotnicze Straże Pożarne to nie tylko ratunek w trudnej sytuacji, ale przede wszystkim wspólnota. Z tego powodu w ramach zbiórki “Razem dla strażaków z OSP” można utworzyć mniejszą skarbonkę, dedykowaną konkretnej jednostce. W ten sposób druhowie strażacy mogą zbierać pieniądze na własny cel, a zgromadzone środki trafią do nich w całości. To dobra metoda, by zaangażować znajomych i lokalną społeczność! 

Jakie są zasady akcji “Razem dla strażaków z OSP”? 

W akcji “Razem dla strażaków z OSP” własne skarbonki mogą założyć jednostki, będące ochotniczą strażą pożarną w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17.12.2021 o ochotniczych strażach pożarnych, zarejestrowaną na siepomaga.pl nie później niż do dnia 30.4.2024 lub posiadające taki status przed rozpoczęciem kampanii. W skarbonce należy zgromadzić co najmniej 100 zł, by uczestniczyć w inicjatywie. Pieniądze w całości trafią do danego OSP. Akcja trwa od 8 kwietnia do 7 maja 2024. 

Bonus dla OSP: ile pieniędzy może dostać jednostka? 

Organizator akcji, czyli portal siepomaga, przewidział także bonusy dla strażaków-ochotników, którzy zgromadzą w swoich skarbonkach najwięcej pieniędzy. Trzy jednostki OSP, które zbiorą najwięcej do 7 maja 2024, otrzymają premię w wysokości odpowiednio: 20 000 zł, 10 000 zł i 5 000 zł. Warto zatem stanąć do walki i motywować darczyńców, cel jest bowiem szczytny – chodzi przecież o lokalnych nieustraszonych druhów-strażaków, zatem na zwycięstwie skorzysta cała lokalna społeczność. 

Zbiórkę można znaleźć na portalu siepomaga.

Zuzanna Ćwiklińska

fot. OSP Brzączowice

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
12. lipiec 2024 14:47