StoryEditor

Pokaż film o swojej wsi i wygraj 6 tys. złotych w konkursie Świat się kręci wokół wsi

Życie na wsi ma wiele pozytywnych aspektów, a rolnik to człowiek wszechstronny, który buduje swój potencjał dzięki pracy i efektywnemu wykorzystaniu środków unijnych. Pokaż na filmie, że życie na wsi jest super i weź udział w konkursie ministerstwa rolnictwa,

Organizatorem II Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Świat się kręci wokół wsi”! jest ministerstwo rolnictwa wraz z partnerami: ARIMR i KOWR.

Życie wsi może być inspiracją dla innych młodych ludzi

Nasz ogólny dobrostan zależy od efektów ciężkiej pracy rolników. Celem konkursu filmowego, którego zadaniem jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku polskiej wsi i zawodu rolnika.

Konkurs jest skierowany do amatorów - młodych mieszkańców wsi od 16 do 40 roku życia, którzy są podzieleni na 2 kategorie wiekowe:

 • Kategoria I – mieszkańcy wsi w wieku 16 do 25 lat i mieszkasz na wsi. Zadaniem jest pokazanie wsi widzianej z perspektywy młodego człowieka, zaprezentowanie swojej okolicy jako miejsca do życia i rozwoju zawodowego. To także okazja, aby podzielić się swoimi planami na przyszłość - jak widzisz siebie na wsi za kilka lat.
 • Kategoria II – skierowana dla młodych rolników w wieku do 40 lat, których zadaniem jest podzielenie się swoją historią, osiągnięciami i determinacją w rozwijaniu gospodarstwa oraz poprawie jego konkurencyjności na rynku za pomocą środków unijnych.

Chętni mają za zadanie nagrać film, a zgłoszenia będą przyjmowane do 28 września 2022 r., a filmy do 30 września 2022 r

Jakie są zasady konkursu?

 • Zapoznaj się z Regulaminem Konkursu.
 • Nagraj film.
 • Wypełnij czytelnie pobrany formularz zgłoszeniowy i podpisz wraz z oświadczeniem w nim zawartym. Upewnij się co do poprawności danych.
 • Skan wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszenia wyślij na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 28 września 2022 r. do godz. 23:59. A oryginał formularza zgłoszenia podeślij do Organizatora na adres: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Departament Pomocy Technicznej, ul. Wspólna 30, 00-930 Warszawa, z dopiskiem na kopercie: „II Konkurs – Świat się kręci wokół wsi – kategoria konkursowa nr……” (wpisz numer kategorii konkursowej, w której składasz pracę konkursową).
 • Po otrzymaniu linku od Organizatora zapisz film w chmurze pod adresem https://chmura.minrol.gov.pl, w terminie do 30 września 2022 r. do godz. 23:59.

Jakie nagrody czekają na laureatów?

image

Plakat promujący konkurs o życiu wsi

FOTO: mrirw

Najlepsze prace konkursowe, w każdej z dwóch kategorii konkursowych, zostaną wyróżnione nagrodami pieniężnymi.

 • za zajęcie I miejsca – 6 000 zł brutto;
 • za zajęcie II miejsca – 4 000 zł brutto;
 • za zajęcie III miejsca – 2 500 zł brutto.
 • Przewidziane są także wyróżnienia - 1 000 zł brutto oraz upominki rzeczowe.

 

Szczegóły na stronach MRiRW, ARiMR i KOWR:

www.gov.pl/web/rolnictwo/ogolnopolski-konkurs-filmowy-swiat-sie-kreci-wokol-wsi 

https://www.gov.pl/web/arimr/wszystkie-aktualnosci 

https://www.kowr.gov.pl/biuro-prasowe/aktualnosci 

 

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał

fot. mrirw, unsplash

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
01. grudzień 2022 20:17