StoryEditorLifehack z pokrywką

Jak wyczyścić kanapę? Poznaj prosty trik, który ułatwi Ci sprzątanie!

29.08.2023., 10:00h
Na popularnym serwisie TikTok można znaleźć wiele ułatwiających życie sposobów na sprzątanie. Ostatnio bardzo popularny jest lifehack na czyszczenie kanapy z pomocą… pokrywki od garnka! Oto kilka patentów na czyszczenie kanapy tym sposobem.

Jak często czyścić kanapę?

Najczęściej zabieramy się za czyszczenie tapicerki w momencie, kiedy ją poplamimy. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie. Warto pamiętać, żeby czyścić kanapę regularnie, w zależności od tego jak często jej używamy. Jeśli prawie nikt na niej nie siada, możemy ją tylko od czasu do czasu odkurzać, jeśli jednak jest głównym miejscem spotkań rodziny i siadają na niej dzieci i zwierzęta, warto myć ją częściej. Najlepiej pucować tapicerkę raz na kilka miesięcy, co pozwoli jej dłużej pozostać świeżą i zdobić dom przez długie lata.

Czyszczenie kanapy – najważniejszy jest własnoręcznie przygotowany detergent

Pierwszym krokiem jest przygotowanie miski, w której będziemy moczyć ściereczkę. Do wody możemy dodać różne produkty, dzięki którym powstanie nasz własny detergent. Wszystko zależy od tego, co mamy w domu.

  • Kapsułka do prania – wystarczy rozpuścić ją we wrzątku i zostawić na chwilę do ostygnięcia. Takie kapsułki to po prostu detergent podany w przystępnej formie, ale idealnie sprawdzą się do czyszczenia zabrudzonej tapicerki.
  • Tabletka do zmywarki – to patent dla szczęśliwych posiadaczy tych urządzeń. Sposób przygotowania jest podobny jak w przypadku kapsułki do prania. Ważne jest, aby chwilę odczekać po rozpuszczeniu detergentu w wodzie, ponieważ możemy się zwyczajnie poparzyć.
  • Mieszanka sody oczyszczonej, płynu do naczyń i pianki do golenia – to mieszanka dla osób, które chcą samodzielnie przygotować cały detergent. Wystarczy dodać po łyżce każdego produktu do wody i mieszać, aż uzyskamy białą pianę.
  • Soda oczyszczona i sok z cytryny – jedna łyżka sody i jedna czwarta szklanki soku z cytryny wystarczy, żeby zwrócić tapicerce świeżość. Ważne jest jednak, żeby przy tym sposobie wypróbować najpierw detergent na niewidocznym kawałku tapicerki, ponieważ może ją odbarwiać.

image
Opieka nad pupilem

Czy mieszkając na wsi, można dostać mandat za niesprzątanie po psie?

Czyszczenie kanapy – przygotujmy pokrywkę

Koniecznie pamiętajmy, żeby przed czyszczeniem odkurzyć kanapę. Gdy na tapicerce nie będzie już wierzchniego kurzu, możemy przystąpić do mycia. W tym celu trzeba zamoczyć ściereczkę z mikrofibry w przygotowanym wcześniej detergencie i dokładnie ją wycisnąć. Ściereczka powinna być zaledwie wilgotna, żeby schnięcie kanapy przebiegało szybciej. Po tym należy położyć ją na płasko na stole i ułożyć na niej pokrywkę od garnka. Rogi ściereczki trzeba zawinąć do góry i zabezpieczyć gumką przy rączce. W taki sposób mamy gotowy przyrząd do czyszczenia tapicerki. Warto pamiętać, żeby co jakiś czas moczyć ściereczkę od nowa i pozbywać się tym samym brudu, który mógł się na niej osadzić. Całe czyszczenie można powtórzyć kilka razy w razie potrzeby.

Sandra Matus

Fot. envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. lipiec 2024 22:10