StoryEditorBALKON W ROŚLINACH

Wiosna na balkonie – jakie rośliny posadzić już teraz?

08.04.2024., 10:49h
Balkon to miejsce, w którym chętnie wypoczywamy w ciepłe dni. Z tego względu warto dobrze zaplanować tę przestrzeń. Zwłaszcza kwiaty wprowadzą feerię barw na nasz balkon i wprawią w lepszy humor. Czy należy już sadzić rośliny w donicach? Jakie wybrać, aby pięknie zdobiły nasze otoczenie przez całe lato?

Przygotowanie balkonu na wiosnę

Wraz z nadejściem ciepłych dni nadchodzi czas, aby odpowiednio przygotować balkon. Należy najpierw oczyścić nasze miejsce wypoczynku. Wynieśmy stamtąd wszystkie niepotrzebne przedmioty oraz zeszłoroczne rośliny. Przede wszystkim zadbajmy o okna i podłogę, usuńmy także wszelki brud i pajęczyny. Do sadzenia roślin doniczkowych przydadzą się: świeża ziemia, nawóz, drenaż, doniczki, łopatka i inne niezbędne narzędzia. Dodatkowo warto dopasować rośliny do warunków panujących na naszym balkonie.

image
Wiosna w polu i ogrodzie

Zalecenia gospodarskie na kwiecień: co tradycyjnie robi się w polu i ogrodzie?

Kiedy sadzić kwiaty na balkonie?

Chociaż istnieją gatunki roślin odporne na spadki temperatur, to z sadzeniem warto wstrzymać się do początku kwietnia. W marcu jednak bez problemy wzejdą nam bratki, stokrotki, prymulki czy dzwonki. Pierwszy wiosenny miesiąc to także idealna pora na sadzenie cebulek hiacyntów czy żonkili. Wraz z nadejściem kwietnia w donicach umieszczamy pelargonie, stokrotki czy werbeny. To także czas na wysianie kwiatów jednorocznych – chabrów, czarnuszek, groszków pachnących, godecji, nagietków, nasturcji oraz słoneczników. W maju, gdy nie będą już raczej groźne przymrozki, możemy sadzić fuksje, begonie, petunie, surfinie, lobelie i żeniszki.

Kamila Berthold
Fot. Envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. lipiec 2024 14:25