StoryEditorTruskawki, ale białe

Białe truskawki są już w Polsce! Jak smakują owocowe albinosy?

16.03.2023., 13:27h
Biała truskawka pojawiła się na polskich półkach sklepowych. Choć nadal ma status produktu niszowego i ekskluzywnego, to na pewno znajdą się fani nietuzinkowych smaków pragnący skosztować to cudo! Jak smakuje truskawka-albinos?

Biała truskawka zadziwia swoim wyglądem. Owocowe albinosy mają białą skórkę i czerwone pestki. Można je uprawiać w przydomowym ogrodzie, donicach i skrzynkach. Te ostatnie należy na czas zimy przenieść do chłodnego pomieszczenia. Jest bardzo wytrzymała i odporna na choroby roślin, zatem nadaje się dla osób, które nie chcą stosować chemicznych oprysków.

Jak smakuje biała truskawka?

Albinoska oszukuje zmysły. Nie dosyć, że jej wygląd jest zadziwiający, to smak może wprawić niejednego znawcę w osłupienie. Nie spodziewajmy się klasycznego truskawkowego smaku, biała odmiana smakuje bowiem jak… ananasy! To dlatego nazywana jest „pineberry” – połączenie dwóch angielskich słów pineapple (ananas) oraz strawberry (truskawka).

Jak wygląda uprawa białej truskawki?

„Pineberry” dobrze się „czuje” na słońcu, wymaga także systematycznego podlewania i nawożenia. Najlepiej rośnie na glebie lekko kwaśnej, przepuszczalnej. Eksperci zalecają ułożenie warstwy torfu i ściółkowanie słomą. Owoce truskawek „pineberry” na początku owocowania przypominają standardowe truskawki, ponieważ ich owoce są zielone. Dopiero dojrzałe przybierają biały kolor, Owoce pojawiają się w czerwcu, czyli w tym samym czasie jak u standardowych czerwonych truskawek. A ile kosztują sadzonki białej truskawki? Cena zależy od miejsca zakupu, wynosi ok. 4 zł za sztukę.

Białe truskawki w lokalach gastronomicznych

Białe truskawki cieszą się ogromnym powodzeniem wśród restauratorów i cukierników, którzy w swoich kuchniach prowadzą śmiałe eksperymenty kulinarne. Dzięki nim desery wyglądają niebanalnie, a smakują zaskakująco!

Białe truskawki na polskim rynku

W Polsce „pineberry” o nazwie Florida Pearl można kupić w sklepach Makro, marketach sieci Carrefour i ostatnio również w Biedronce. Owoce dostarcza firma Białe truskawki na polskim rynku. Ich uprawa znajduje się w Grecji. 

Ile kosztują białe truskawki?

Truskawki albinoski Florida Pearl można nabyć w wybranych sklepach Biedronka w cenie 9,99 zł za opakowanie 175 g.

image
Biznes na wsi

Truskawki od Karola i Weroniki podbijają rynek. Jaki jest ich pomysł na biznes?

Angelika Drygas

fot. Agronomberries/Instagram 

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
12. lipiec 2024 23:40