StoryEditorWielkanoc 2024

Dekoracja koszyczka Wielkanocnego 2024: jakie są trendy?

Dekoracja wielkanocnego koszyczka to ważna część świąt. Niezależnie od tego, czy stawiasz na rozmach czy minimalizm, znajdziesz inspirację dla siebie! Czego można użyć do ozdobienia koszyczka na Wielkanoc? Jakie są trendy w tym roku?

Co musi się znaleźć w koszyczku wielkanocnym? 

Koszyczek wielkanocny to jeden z najważniejszych symboli świąt. Symboliczne znaczenie ma także każdy produkt, który do niego wkładamy. Każdy komponuje swój koszyczek według uznania, jednak w żadnym nie powinno zabraknąć: 

  • baranka (z masła, czekolady, cukru, ciasta) – symbolizuje zmartwychwstanie Jezusa,  
  • jajek – symbolizują odradzające się życie,  
  • soli – symbolizuje czystość i prostotę,  
  • wędliny – symbolizuje dostatek i płodność,  
  • chleba – symbol ciała Jezusa. 

Prócz tego w wielu koszyczkach znajdzie się także chrzan i coś słodkiego - najczęściej kawałek babki wielkanocnej. 

Przeczytaj także: Najmodniejsze dekoracje na stół wielkanocny 2024

Tradycyjne dekoracje koszyczka wielkanocnego 

Tradycyjne ozdoby koszyczka wielkanocnego są minimalistyczne i naturalne. Wystarczy kilka gałązek bukszpanu lub borówki, symbolizujących radość i nadzieję na zmartwychwstanie. Do tego biała serweta na spód i koszyczek gotowy! W wersji maksymalistycznej, choć wciąż tradycyjnej, rączkę koszyczka możesz opleść wstążką w jasnym kolorze. 

image
FOTO: Envato Elements

Modne naturalne dekoracje do koszyczka na Wielkanoc 

Jeżeli twoim ulubionym trendem jest zwrot ku naturze, wykorzystaj to przy dekorowaniu koszyczka wielkanocnego! Sięgnij po bukszpan i borówkę, a by dodać koszyczkowi nowoczesności i lekkości, wybierz świeże kwiaty. Świetnie sprawdzi się delikatna gipsówka czy energetyczna forsycja, ale kompozycja zależy tylko od ciebie! 

Do dekoracji naturalnych pasują także świeże bazie. Symbolizują odradzające się życie, zatem stanowią doskonały wybór do wielkanocnego koszyczka! Wykorzystać można także znalezione na spacerze ptasie piórka - im bardziej kolorowe, tym lepiej!

image
FOTO: Envato Elements
 

Chcesz zaskoczyć w Wielkanoc? Postaw na wyjątkowy koszyczek 

Tradycyjne koszyczki wielkanocne zrobione są z wikliny. Jeżeli marzysz o czymś wyjątkowym, wybierz ręcznie robiony koszyczek z innego materiału - na przykład szydełkowany czy pleciony z jutowego sznurka. Ciekawą alternatywą może być też koszyczek drewniany lub druciany. W sklepach znaleźć można także koszyczki, które wyglądają jak zrobione z mchu – z pewnością będą się wyróżniać na tle innych! 

Przeczytaj także: Trendy na Wielkanoc 2024 – jakie ozdoby są modne?

image
FOTO: Envato Elements

Modne dekoracje do wielkanocnego koszyczka 

Wielkanocny koszyczek unowocześni modna dekoracja. Warto sięgnąć na przykład po makramy, od kilku sezonów bijące rekordy popularności we wnętrzach. Wykończone tą metodą ozdoby dodadzą charakteru, a przy okazji także koloru! 

Jaki kolor wybrać do dekoracji koszyczka? W tym roku nie ma wątpliwości: rządzi brzoskwiniowy, uznany przez Pantone za kolor roku! Pastelowy odcień pomarańczowego doskonale pasuje do świąt wielkanocnych. Skomponuje się świetnie z delikatnym różem czy zielenią.

image
FOTO: Envato Elements

Zuzanna Ćwiklińska

fot. envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. lipiec 2024 14:01