StoryEditorTrendy w ozdobach

Najmodniejsze dekoracje na stół wielkanocny 2024

Uroczyste wielkanocne śniadanie wymaga specjalnej oprawy. Zasiadamy do pięknie zastawionego stołu i serwujemy pyszne potrawy. By podkreślić wyjątkowość tego świątecznego spotkania, warto udekorować wielkanocny stół. Jakie ozdoby na Wielkanoc są najmodniejsze w tym roku?

Jak udekorować wielkanocny stół? 

Dekorowanie wielkanocnego stołu zależy oczywiście od gustu dekorującego i jego preferencji estetycznych. Maksymaliści mogą przekształcić stół w wiosenną łąkę, pełną świeżej zieleni i kicających po niej zajączków. Z kolei minimalistom wystarczy jeden wazon z kwiatami czy stojąca na uboczu figurka. Świąteczną dekoracją może być także wiosenny czy wielkanocny wieniec. Jeżeli nie masz dużo miejsca i nie chcesz zagracać stołu, pomyśl o drobnych ozdobach przy każdym talerzu, np. serwetce zwiniętej w kształt zajączka. Możesz postawić także na dekoracyjną zastawę z wiosennym lub wielkanocnym motywem. 

Przeczytaj także: Wieniec wielkanocny na okno, stół lub drzwi: poznaj nasze inspiracje na Wielkanoc 2024! 

Natura jest trendy! Naturalne dekoracje na stół 

Wielkanoc kojarzy się z wiosną. Niezależnie od tego, jaka aura panować będzie za oknem, w wielkanocny poranek wprowadź do domu wiosenną radość! Piękną ozdobą świątecznego stołu będzie wazon z tulipanami czy żonkilami. Jeżeli pociąga cię modny w tym sezonie trend cottagecore, czyli wiejskości, zamień wazon na ceramiczny dzbanek w stylu vintage. Z kolei do minimalistycznego otoczenia będzie pasowało szklane naczynie, wypełnione świeżymi gałązkami bazi.

image
FOTO: Envato Elements
 

Naturalne ozdoby to nie tylko kwiaty. Postaw na dekoracje z naturalnych materiałów, na przykład drewniane zajączki czy wiosenny wieniec, przygotowany z użyciem ptasich piórek czy wydmuszek prawdziwych jajek. 

image
FOTO: Envato Elements
image
FOTO: Envato Elements

Maksymalistyczne dekoracje w stylu fairycore 

Fairycore to trend inspirowany naturą i wiejskością, ale znajdziemy w nim też magię i odrobinę niesamowitości. To trend, który polubią maksymaliści: mile widziane są fantazyjne zajączki, również te w wyrazistych kolorach, barwna zastawa stołowa, kwieciste obrusy i szalone pisanki. Tu króluje przepych, lecz nie w wersji glamour, ale naturalnej.

Dekoracje na stół dla minimalistów 

Przepych w stylu fairycore nie jest dla ciebie? Podczas wielkanocnego śniadania chcesz skupić się na bliskich, nie na zastawianiu stołu bezużytecznymi figurkami kurczaków? Nie musisz rezygnować z ozdób! Postaw na minimalizm w dobrym wydaniu. Niech funkcję dekoracyjną spełniają pisanki w żywych kolorach. Jeżeli dodatkowo owiniesz jajko serwetką i uformujesz z niej królicze uszy, niewielkim nakładem sił uzyskasz elegancką ozdobę. Do tego drobne, zielone akcenty – np. wyhodowany w domu owies czy rzeżucha - i dekoracja stołu gotowa! Minimalizm wciąż jest w modzie, nie zawahaj się sięgnąć po ten argument.

Przeczytaj także: Kiedy zasiać rzeżuchę, żeby była gotowa na Wielkanoc?

image
FOTO: Envato Elements

fot. envato elements, instagram

Zuzanna Ćwiklińska

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. czerwiec 2024 12:08