StoryEditorWielkanocne inspiracje

Jak udekorować dom na Wielkanoc?

Przy wybieraniu wielkanocnych dekoracji tradycyjnie stawiamy na pastelowe kolory, motywy jajek i zajączków. Jednak tego typu ozdoby wcale nie muszą być kiczowate czy dziecinne! Poznaj nasze inspiracje na tegoroczną Wielkanoc.

Proste i eleganckie ozdoby DIY na Wielkanoc 

Wiosenna aura, towarzysząca Wielkanocy, często skłania nas do tego, by trochę zaszaleć z kolorami i wzorami. Jednak osoby, które preferują bardziej stonowane dekoracje, również mają z czego wybierać! Popularne są bardzo proste dekoracje nawiązujące do zajęczych uszu, przygotowane z jajek i serwetki. Kwadratową serwetę z materiału składamy w trójkąt, który następnie rolujemy i tak powstałą rurką owijamy jajko. Związujemy je i gotowe! Taka dekoracja może być zrobiona z plastikowego jaja - wówczas postoi dłużej - lub z prawdziwego jako ozdoba talerza na wielkanocne śniadanie.

image
FOTO: Envato Elements

Minimalistyczną i elegancką dekorację w stylu glamour można stworzyć także z plastikowych jajek lub wydmuszek za pomocą metalicznej farby w sprayu. Wystarczy dokładnie pomalować jajka i ułożyć je np. w koszyczku lub samodzielnie uformowanym gniazdku ze sztucznej słomy. To rozwiązanie do wnętrz, z którymi nie komponują się kolorowe, krzykliwe ozdoby.

image
FOTO: Envato Elements
 

Bombki na Wielkanoc? Czemu nie! 

Ubieranie choinki to zwyczaj nierozerwalnie związany z Bożym Narodzeniem. A gdyby tak przenieść go również na Wielkanoc? To nieco szalony pomysł, ale efekt wart jest zachodu! Zamiast choinki bazą będą gałązki wierzby, koniecznie z baziami! Wstawiamy je do dużego słoika lub wazonu i ozdabiamy bombkami, zrobionymi z wydmuszek, plastikowych jajek, na szydełku albo uszytymi. Nastrojowe świąteczne lampki może zastąpić drucik ze światełkami LED – jest o wiele bardziej delikatny i świetnie wpasuje się w klimat wiosennej lekkości! 

image
FOTO: Envato Elements

Popularne dekoracje na Wielkanoc: wieniec i girlanda 

Ozdobne wieńce w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością i równie często szykuje się je na Boże Narodzenie, co na Wielkanoc. Mogą posłużyć jako dekoracja okna, drzwi wejściowych lub stołu wielkanocnego. Nasze pomysły na tę ozdobę znajdziesz tutaj: Pomysły na wielkanocne dekoracje: wieniec na drzwi lub stół 

image
FOTO: Envato Elements

Na Wielkanoc można przygotować także ozdobną girlandę. W wersji stonowanej wykorzystajmy do niej kolorowe plastikowe jajka, zawieszone na sznurku lub długiej gałązce. Z kolei w wersji “na luzie” można przygotować szablon zajączka i wyciąć go z kolorowych papierów, a następnie przyczepić do sznurka lub wstążki. No trzeba koniecznie pamiętać o puchatym ogonie z pompona! W zrobienie tej dekoracji z chęcią zaangażują się najmłodsi.

image
FOTO: Envato Elements

Jak zrobić wielkanocny stroik? 

W związku z tym, że wiosna kojarzy się z kwiatami, warto wkomponować je w wielkanocny stroik. Wystarczy zaledwie kilka elementów: drewniane figurki zajęcy, ozdobny wazon i świeże kwiaty, by wyczarować prostą ozdobę, która na pewno przyciągnie wzrok. By dodać jej wielkanocnego charakteru, możemy wzbogacić dekorację o elegancki talerzyk z jajkami.

image
FOTO: Envato Elements

Zuzanna Ćwiklińska

zdjęcia: envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
05. marzec 2024 13:35