StoryEditorDekoracja grobów na Wielkanoc

Groby na Wielkanoc – jak je udekorować?

Wielkanoc to czas, w którym nie powinniśmy zapominać o zmarłych, bliskich nam osobach. Przed nadejściem świąt warto zadbać o groby, by również na nich pojawił się wielkanocny akcent.

Znicze z symbolami Wielkanocy

Wielkanoc to święto, które przypada wiosną, dlatego znicze, które wybieramy, nie powinny przypominać tych z 1 listopada. W ofertach różnych sklepów znajduje się wiele ciekawych wzorów zniczy w kolorowych barwach. Często wybierane są te z namalowanymi baziami wierzbowymi.

Stroiki wielkanocne

Wielkanocne stroiki powinny zawierać wiosenne elementy. Ciekawym rozwiązaniem jest wykonanie wielkanocnego wianka z gałązek, który można przystroić zielonym mchem, słomianymi wstążkami i plastikowymi jajkami.

Praktycznym i nieco trwalszym rozwiązaniem będzie zakupienie stelażu z drewna bądź wikliny, który można wypełnić sztucznymi lub żywymi kwiatami oraz wielkanocnymi ozdobami.

Naturalna kompozycja w wazonie nagrobnym

Niektóre pomniki są wyposażone na stałe w wazon i można w nim stworzyć wielkanocną kompozycję kwiatową. Do wykonania bukietu warto wykorzystać kwiaty sztuczne, ponieważ wtedy postoi on dłużej. W wazonie warto umieścić kilka gałązek bazi wierzbowych, kokardę w wielkanocny wzór i kwiaty w wiosennych odcieniach np. tulipany.

Kompozycja z kwiatowych sadzonek

Ciekawą i długotrwałą ozdobą są również drewniane donice wypełnione kwiatami cebulowymi. Mogą to być żonkile, tulipany czy krokusy dodatkowo ozdobione wielkanocnymi jajami, wstążkami i gałązkami bazi wierzbowych.

Gdzie nabyć gotowe stroiki na grób na Wielkanoc?

Nie każdy ma zdolności manualne, a samodzielne stworzenie ozdoby na grób może być dla niego niewykonalne, dlatego przed świętami warto rozejrzeć się za gotowymi stroikami. Dziś nie tylko kwiaciarnie oferują takie usługi. Wielkanocne kompozycje do postawienia na grób można zakupić w każdym większym supermarkecie, dzięki czemu zaoszczędzamy czas i pieniądze.

oprac. Justyna Czupryniak

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. lipiec 2024 14:41