StoryEditorRękodzieło

Stroiki i dekoracje na Wielkanoc DIY

W okresie przed Wielkanocą możesz puścić wodze swojej kreatywności i przygotować piękne własnoręczne dekoracje i ozdoby. Może to być wszystko, od girland przez kompozycje kwiatowe w wazonach, aż po zabawne kartki okolicznościowe z wytłaczanek po jajkach! Wspólne robienie ozdób to także świetny sposób na spędzenie czasu z bliskimi. Poznaj nasze inspiracje!

Wieniec wielkanocny DIY 

Stroiki w kształcie wieńców wciąż są w modzie! Ich przygotowanie jest proste, zwłaszcza jeżeli skorzystamy z wielu gotowych elementów. Możemy wybrać motyw wielkanocny i udekorować wieniec np. wydmuszkami, jednak dobrą opcją jest również wianek wiosenny, który wykorzystamy także w okresie po świętach. 

Inspiracje oraz instrukcje wykonania wielkanocnego wieńca znajdziesz w naszym artykule: Wieniec wielkanocny na okno, stół lub drzwi: poznaj nasze inspiracje na Wielkanoc 2024! 

Świąteczna girlanda na Wielkanoc 

Jeżeli lubisz dekoracje, których nie trzeba ciągle przesuwać, bądź nie masz miejsca na stroiki, wybierz wielkanocną girlandę! Zrobisz ją z łatwością. Potrzebny będzie tylko sznurek, wstążki i wydmuszki jajek lub sztuczne pisanki. Przydać się może także filc – wytniesz z niego kształt zajączka. Przygotowanie girlandy jest banalnie proste: za pomocą wstążek przyczepiaj do sznurka ozdobne jajka lub wydmuszki, a następnie powieś ozdobę w wybranym miejscu, np. na oknie. Prawda, że łatwe? 

image
FOTO: Envato Elements

Stroik na Wielkanoc DIY w wiejskim stylu 

W ostatnim czasie triumfy święci styl cottagecore, czyli po prostu wiejski. Ta wiejskość ma swój ogromny urok, płynący z prostoty. Jeżeli marzysz o dekoracji w tym stylu, potrzebny będzie stary ceramiczny dzbanek, metalowa konewka lub mała kanka na mleko. Nic nie szkodzi, jeżeli naczynie jest nieco obtłuczone czy zardzewiałe. Do tego wystarczy pęk gałązek - najlepiej takich z baziami – oraz nieco drobnych kwiatów, np. gipsówki. Układamy je w wybranym naczyniu i gotowe! By dodać kompozycji wielkanocnego charakteru, warto zawiesić na gałązkach udekorowane wydmuszki lub plastikowe jajka w pastelowych kolorach. 

image
FOTO: Envato Elements

Wielkanocne kartki z zajączkiem z wytłaczanki 

Jeżeli podtrzymujesz tradycję wymieniania się z bliskimi kartkami z wielkanocnymi życzeniami, spróbuj zrobić je samodzielnie! Ciekawą propozycją jest pomysł z wykorzystaniem wytłaczanek po jajkach, których w okresie przed Wielkanocą mamy aż w nadmiarze.

Przeczytaj także: Nie wyrzucaj wytłoczek po jajkach! Co można z nich zrobić?

Potrzebne będą: 

  • brązowy lub biały karton, 
  • kartonowa wytłaczanka po jajkach, 
  • klej, 
  • kolorowe kartki na tło, 
  • pisaki, 
  • ewentualnie wstążki, perełki itd. 

Aby zrobić taką kartkę, zacznij od wycięcia z wytłaczanek wystających części, które oddzielają jajka od siebie. Z kartonu wytnij niewielkie owale - posłużą jako uszy. Do kolorowych kartek przyklejaj wycięte elementy wytłaczanek, a nad nimi uszy. Dorysuj zajączkom nosy i oczy. Możesz udekorować je dodatkowo wstążkami, perełkami itp. To rękodzieło spodoba się najmłodszym, choć przyda się pomoc dorosłych w rozcinaniu wytłoczek. Tak przygotowaną kartkę możesz z tyłu wypisać, jednak adresatowi trzeba wręczyć ją osobiście - zajęczy nosek nie zmieści się do koperty! 

 

Zuzanna Ćwiklińska

fot. envato elements, instagram

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. czerwiec 2024 02:23