StoryEditorDOMOWE SPOSOBY

Nawóz z drożdży dla kwiatów: jak go przygotować i jak stosować?

04.01.2023., 10:00h

Drożdże to produkt niezastąpiony nie tylko w kuchni. To również skuteczny i naturalny nawóz do kwiatów, który z powodzeniem możemy zastosować w naszym domowym ogrodzie. Dzięki drożdżom przyspieszymy wzrost roślin, dodatkowo je odżywiając. Jak przygotować taki naturalny nawóz?

Jakie właściwości mają drożdże kuchenne?

Prawie każdy z nas ma w swojej kuchni drożdże. Niewielu pasjonatów wie jednak, że może zasilić tym produktem swoje rośliny! Dlaczego drożdże mogą okazać się dla kwiatów doniczkowych zbawienne? To grzyby, które odżywiają się cukrami prostymi, a przy okazji są bogate w wiele witamin. Zawierają również istotne pierwiastki, takie jak potas, wapń, selen, cynk czy żelazo. Wszystkie związki organiczne zawarte w drożdżach są bardzo istotne dla roślin i pomogą im w rozwoju. Poza tym kuchenne drożdże ochronią nasze kwiaty przed różnymi chorobami.

Nawóz z drożdży? Zrobisz go raz-dwa!

Przygotowanie genialnego nawozu z drożdży kuchennych, który zasili nasze rośliny, jest stosunkowo proste. Wystarczy kostkę świeżych drożdży rozdrobnić na kawałki, a następnie zalać ciepłą wodą. Pamiętajmy, że woda nie może być gotująca, należy więc trochę ją przestudzić. Wszystko dokładnie mieszamy i odstawiamy na godzinę w ciepłe miejsce. Gdy całość już ostygnie, można podlewać otrzymaną mieszaniną rośliny.

Innym sposobem będzie przygotowanie oprysku. Dzięki takiej ochronie roślina nie zostanie porażona przez mączniaka czy szarą pleśń. Oprysk można przygotować, rozpuszczając kostkę drożdży w 0,5 l mleka. Później wszystko należy rozcieńczyć w 10 l wody.

Więcej sposobów na naturalną pielęgnację roślin znajdziesz tutaj: Poznaj 10 domowych sposobów

Kamila Berthold
Fot. Envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. lipiec 2024 09:11