StoryEditorLato bez komarów

Pożegnaj lato z komarami! Mamy skuteczne sposoby na te nieznośne owady

14.07.2023., 16:00h
Wysokie temperatury zwiastują pojawienie się uciążliwych komarów! Potrafią uprzykrzyć życie i skutecznie zepsuć humor, zwłaszcza najmłodszym. Jakie środki odstraszą te wszedobylskie owady?

Zaglądacie czasem na stronę www.agrarsklep.pl? Jeśli tak, z pewnością wiecie, że pojawiły się tam właśnie nowe produkty, które ułatwią wam codzienność latem, ale też i takie, które przez cały rok będą służyć gospodarstwu. Wszystkim tym, którzy jeszcze nie zajrzeli na stronę sklepu, spieszymy donieść o zaletach tych preparatów. A jest ich wiele.

Komary latem to wielki kłopot – preparat dla dzieci

Jest lato. Siedzimy wieczorami na dworze, przebywamy nad jeziorami i organizujemy wycieczki do lasu. Są z nami dzieci. A komary ciągną do nich tak samo jak do dorosłych. Różnica polega na tym, że my potrafimy owada zauważyć i przed ukąszeniem się obronić. Dziecko – raczej nie. Co wtedy? Żeby pogodnie odbyło spacer po lesie albo pozwoliło zjeść kolację ze znajomymi w altanie, trzeba stworzyć mu przed komarami tarczę. Zrobicie to za pomocą płynu na komary dla dzieci dostępnego w naszym sklepie. Daje ochronę przed żądnymi krwi muchówkami nawet przez 6 godzin i można go stosować już od 12. miesiąca życia.

image

Preparat dla dzieci

FOTO: Agrarsklep

A co dla dorosłych?

Dorosłym proponujemy coś o zdwojonej mocy, czyli preparat „Komary i kleszcze max”. Przed komarami i kleszczami, których w tym roku sporo, ochroni przez 8 godzin. Przyda się też do obrony przed meszkami, ale możecie go użyć także przeciwko tropikalnym komarom tygrysim! Będzie wtedy strzegł dostępu do was nawet przez 5,5 godziny.

image

Preparat dla dorosłych

FOTO: Agrarsklep

Zniweluj robaki w śmieciach 

Wszyscy musimy gromadzić gdzieś w domu śmieci – nie uciekniemy od tego. Kosze na śmieci mamy często zamknięte w szafkach czy eleganckich szufladach. Bywa, że jest ich więcej, jeśli segregujemy odpady. I chyba każdy z nas doświadczył sytuacji, kiedy nagle – tak, tak, to potrafi dziać się w ciągu minut – worek dosłownie wypływa z kosza. To jeszcze nie problem, ale jeśli od kilku czy kilkunastu godzin leżą w nim opakowania z resztkami organicznymi, zwykle po kuchni rozchodzi się mało przyjemna woń. Latem to gwarantowane, podobnie jak licznie zbierające się w takiej „stołówce” muchy. Jeśli kosz stoi na zewnątrz domu, gdzie słońce i skwar, o muchy, larwy i nieprzyjemny zapach jeszcze łatwiej. Preparat do śmietnika 2 w 1 radzi sobie nie tylko z larwami much, ale potrafi dać odpadkom przyjemną zapachową oprawę. Dzięki spryskaniu nim mniejszego czy większego worka zrobi się cytrynowo.

image

Latem śmieci to wielki problem

FOTO: Agrarsklep

A co z szambem?

Szambo i latryna też potrafią przypomnieć o swojej lokalizacji, zwłaszcza latem. Zdarzyć się to może nawet przydomowej oczyszczalni ścieków, która z założenia jest obiektem nieuwalniającym nieprzyjemnych zapachów do otoczenia. Co zrobić, by letnim wieczorem zapach maciejki nie musiał konkurować z wonią nieczystości? Mamy na to rozwiązanie w postaci preparatu „Expel. Bioaktywator do szamb i oczyszczalni”. To środek mikrobiologiczny oparty na enzymach, który wesprze was w czyszczeniu systemów kanalizacji i drenażowych. Hamuje rozwój szkodliwych drobnoustrojów, wspiera rozwój bakterii tlenowych i beztlenowych i przyspiesza proces rozkładu resztek organicznych. Z expelem nie będziecie musieli tak często opróżniać zbiornika i martwić się o drożność kanalizacji. Preparat jest tak wydajny, że wystarczy go nawet na 4 miesiące, a pożytecznych bakterii jest w nim dosłownie bez liku – nawet 120 mld w jednej, 25-gramowej dawce.

image

Expel jest biodegradowalny

FOTO: Agrarsklep

image
PORADY OGRODNICZE

Jak sprawdzić, czy w ogrodzie są kleszcze? W ten sposób się ich pozbędziesz

W trosce o przyrodę

Martwicie się o środowisko? Nie musicie – expel jest biodegradowalny. To wszystko możecie mieć teraz w konkurencyjnej cenie, a jeśli jesteście prenumeratorami, możecie liczyć na dodatkowe upusty. Warto też namówić na nasiona i książki sąsiadkę czy przyjaciółkę – produkty zostaną wam dostarczone w jednej niedrogiej przesyłce. Wystarczy, że wejdziecie na agrarsklep.pl lub zadzwonicie pod numer 61 886 29 08.

Karolina Kasperek

fot. główne: envato elements

www.agrarsklep.pl

Artykuł ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 29/2023 na str. 53.

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. lipiec 2024 15:45