Spis treści:
- Dlaczego należy dbać o czystość toalety?
- Jakie naturalne środki wykorzystać do czyszczenia toalety?
- Jak ekologicznie odkazić toaletę?
Dlaczego należy dbać o czystość toalety?
Czysty dom, w tym czysta toaleta, to nie tylko przyjemny widok. To także najlepsze warunki dla naszego zdrowia. Z tego powodu należy szczególnie dbać o łazienkę wraz z WC. Właśnie tam może bowiem powstać prawdziwe siedlisko bakterii. Sprzyja temu wilgoć, obecna zawsze w tego typu pomieszczeniach. W dodatku sedesy często mają swoje zakamarki, które trudno doczyścić, a o które należy dbać tak samo jak o inne przestrzenie w mieszkaniu!
Przeczytaj także: Ten świetny patent na czyste baterie łazienkowe ułatwi sprzątanie!
Jakie naturalne środki wykorzystać do czyszczenia toalety?
Środki chemiczne do czyszczenia toalet zwykle są bardzo silne, wzbogacone o substancje żrące oraz wybielacze. Nie zawsze korzystanie z nich jest dobre dla naszego zdrowia oraz dla planety. Jeżeli szukasz bardziej ekologicznych zamienników, spróbuj wykorzystać do czyszczenia toalety na przykład:
- sodę oczyszczoną,
- ocet,
- kwasek cytrynowy,
- piankę do golenia,
- cytrynę.
Te naturalne produkty pozwolą pozbyć się kamienia, zacieków i żółtych śladów. Wybielą toaletę i nadadzą jej blasku.
Przeczytaj także: Ten trik uratuje wannę – będzie jak nowa!
Jak ekologicznie odkazić toaletę?
Jeżeli martwisz się, że toaleta w twoim domu jest zaniedbana bądź walczysz z nieprzyjemnym zapachem, który się z niej wydostaje, mamy rozwiązanie. Jest prostsze niż myślisz! Zanim zainwestujesz w sklepowe środki chemiczne, wypróbuj tę metodę: po prostu wrzuć do toalety kilka obranych ząbków czosnku i zostaw je tam na całą noc. Czosnek ma działanie antyseptyczne oraz przeciwzapalne, dzięki czemu powstrzymuje rozwój bakterii. Tym samym pomoże zachować czystość w łazience, a dodatkowo ją zdezynfekuje dzięki zawartości allicyny. Rano spuść pozostałości czosnku w toalecie i dokładnie umyj ją ekologicznym środkiem. Pożegnasz nieprzyjemny zapach, a przy okazji przysłużysz się środowisku, rezygnując z silnej chemii!
Przeczytaj także: Jak samodzielnie zrobić naturalny odświeżacz powietrza?
Zuzanna Ćwiklińska
fot. envato elements