StoryEditorŚwietna książka!

„Pszczoły. Poradnik hodowcy” – książka obowiązkowa dla każdego pszczelarza!

12.04.2024., 10:00h
Wydawnictwo RM oddaje w Państwa ręce rzeczowy i zrazem inspirujący poradnik pszczelarski.„Pszczoły. Poradnik hodowcy” to kompendium wiedzy dla każdego pszczelarza. Co znajdziemy w tej interesującej książce?

Werner Gekeler od wielu lat zajmuje się hodowlą pszczół, a do tego potrafi dzielić się swoją wiedzą z innymi. W trakcie długiej praktyki pszczelarskiej zmierzył się z wieloma wyzwaniami związanymi z wytwarzaniem miodu i opieką nad pszczołami. Jego najnowsza książka zawiera wszystkie niezbędne informacje dotyczące pasieki.

Werner Gekeler „Pszczoły. Poradnik hodowcy” – dla kogo jest ta książka?

Nowość wydawnictwa RM jest skierowana, zarówno do początkującego hodowcy, jak i pszczelarza profesjonalisty. Dzięki temu, że autor skupia się na szczegółach i wszystkich niuansach związanych z pszczelarstwem, z jego rad skorzystają wszyscy zainteresowani bez względu na staż swojego hobby. Założenie pasieki to zadanie niełatwe, jednak pasjonujące i Werner Gekeler nam to udowadnia. Jednocześnie, podając tak szczegółowe wskazówki, ułatwia zadanie laikom, a profesjonalistów utwierdza w wiedzy lub naprowadza na nowe rozwiązania.

Werner Gekeler „Pszczoły. Poradnik hodowcy”

W książce znajduje się sporo wartościowych wskazówek dotyczących pszczół i całej pasieki. Na przykład: pszczelarskie kalendarium, wyposażenie pasieki, stanowiska i obserwacje pożytków, opieka i zaopatrzenie rojów, zdrowie pszczół i ich potomstwa, hodowla królowych, miodobranie i przetwarzanie pszczelich produktów, regulacje prawne w zakresie ochrony pszczół i konsumentów. Z książki dowiemy się jednak o wiele więcej. Biologia pszczoły miodnej, choroby i pasożyty pszczół, pierwsze kroki w pszczelarstwie – od czego zacząć, produkcja i sprzedaż miodu, a także wszelkie inne wskazówki, nawet te najmniejsze, jak podcinanie skrzydełka matce – to tylko niektóre z poruszonych w publikacji zagadnień.

image
Pszczoły dobre na wszystko

Apiterapia, czyli lecznicze działanie pszczół. Na czym to polega?

Kim jest autor książki – Werner Gekeler?

Werner Gekeler jest praktykującym mistrzem pszczelarstwa i autorem książek z tej tematyki. Za pomocą precyzyjnego języka w umiejętny i czytelny sposób potrafi zarazić czytelnika swoją pasją i przeprowadzić go przez cały proces zakładania pasieki.

image
Pszczoły. Poradnik hodowcy
FOTO: Wydawnictwo Rm

Inne ważne zalety książki „Pszczoły. Poradnik hodowcy”:

  • porady są bardzo bardzo rzeczowo przedstawione, a wskazówki treściwe i jasno sprecyzowane,
  • autor wnikliwie analizuje wszystkie aspekty pszczelarstwa,
  • treści są uporządkowane i czytelne,
  • książka jest napisana przystępnym i zrozumiałym językiem,
  • bardzo dobre tłumaczenie,
  • ciekawa szata graficzna.

Zatrzymajmy się przy ostatnim aspekcie. Poradnik ma bardzo ciekawą szatę graficzną i niejednorodne zorganizowanie tekstu. Najważniejsze informacje zostały przedstawione na kolorowej apli – wyróżniają się więc dosyć mocno, dzięki czemu ułatwiają pracę z treścią. To rady, na które pszczelarz powinien zwrócić szczególną uwagę, idealne do powtórki lub w czasie zakładania pasieki. Dzięki kolorowemu tłu czytelnik wie, co jest ważne i może z łatwością sięgać po interesujący go wycinek wiedzy.

image
Pszczoły. Poradnik hodowcy
FOTO: Wydawnictwo Rm

„Pszczoły. Poradnik hodowcy”

W książce znajdują się pomocne grafiki i zdjęcia z ula – to również nieoceniana pomoc. Fotografie ułatwiają zrozumienie kolejnych zadań i dają możliwość porównania własnego działania z tym, co proponuje autor, np. mateczniki rojowe w różnych stadiach rozwoju, czy objawy chorób, jakie mogą dotykać pszczoły w pasiece. Wiele etapów autor przedstawił krok po kroku – dzięki temu nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia pszczelarskie stają się łatwe do pokonania.

Tu kupisz książkę "Pszczoły. Poradnik hodowcy".

Moda na pszczoły

Międzynarodowa organizacja Earthwatch Institute uznała pszczoły za najważniejsze stworzenia na świecie. Coraz więcej mówi się o tym, jak są pożyteczne i jak ważne jest zadbanie o ich naturalne środowisko. To dzięki nim kwitną kwiaty, zawiązują się owoce i niektóre warzywa, to dzięki nim powstaje pyszny miód. Ponadto, pszczelarstwo to nie tylko pasja, ale również źródło dochodu.

image
Pszczoły. Poradnik hodowcy
FOTO: Wydawnictwo Rm

Angelika Drygas

fot. Wydawnictwo RM

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. maj 2024 14:31