StoryEditor"Rolnik szuka żony"

Dlaczego rolnicy nie mogą znaleźć żony?

W ostatnim czasie coraz częściej w telewizji pojawiają się formaty, w których głównymi bohaterami są rolnicy. Jednym z programów, w którym biorą udział, jest "Rolnik szuka żony". Jak się okazuje, tego typu produkcje gościły na ekranach widzów już w latach 60.

"Rolnik szuka żony" od pokoleń

Osoby niezwiązane z wsią często nie rozumieją, dlaczego rolnicy w poszukiwaniu miłości udają się do telewizji. Choć wydawać by się mogło, że problem ze znalezieniem drugiej połówki wynika z ich osobowości, jest on raczej podyktowany brakiem czasu. Kolejnym aspektem decydującym o samotności rolników, jest brak kobiet na wsi, które wybierają życie w mieście.

Jak wyglądał ideał żony z lat 60?

Niemiecki, rolniczy serwis informacyjny agrarheute.pl, opublikował nagranie, na którym jeden z rolników opowiada w wizytówce, jak powinna wyglądać jego wymarzona żona. Zdaniem uczestnika powinna być pracowita i nie unikać żadnych zajęć z nią związanych, emanować dobrocią i kochać go. Inny z rolników podkreśla, że najważniejsze jest to, żeby szanowała jego matkę.

Kobiety na wsi musiały się napracować

W dzisiejszych czasach rolnicy często zapewniają kobiety, że zostając ich żonami, nie będą musiały pomagać w gospodarstwie, a do ich zadań będą należały wyłącznie opieka nad dziećmi i zajmowanie się domem. Choć na przestrzeni lat rola kobiety w gospodarstwie nieco się zmieniła, a jej obowiązki nie są aż tak ciężkie, bo wiele prac wykonują maszyny, to wciąż nie jest łatwo być żoną rolnika. W pierwszych wydaniach formatów podobnych do "Rolnik szuka żony" uczestnicy mówili otwarcie, że praca kobiety na wsi jest tak samo trudno, jak praca męskiego pracownika przemysłowego, przy czym kobieta poza tym, że napracowała się w polu i przy zwierzętach, miała jeszcze w obowiązku edukację dzieci, prowadzenie gospodarstwa domowego i dodatkowe prace codzienne.

Czy perspektywa bycia żoną rolnika, zniechęciła kobiety do życia na wsi?

Wiele kobiet wybiera życie w mieście ze względu na łatwiejszy dostęp nie tylko do rynku pracy, ale i kultury. Obecnie trudno jest spotkać dziewczynę, która otwarcie przyznałaby, że chce mieszkać na wsi. Na negatywne nastawienie kobiet do bycia żoną rolnika z pewnością miało wpływ wiele czynników, jednak trudno jest stwierdzić, który najbardziej. Jedno jest jednak pewne: rolnicy wciąż mają problem ze znalezieniem drugiej połówki, przez co kontynuacja programu "Rolnik szuka żony" daje im możliwość zwrócenia na siebie uwagi tej jedynej.

Sukces programu "Rolnik szuka żony"

O sukcesie programu "Rolnik szuka żony" od lat rozpisują się niemalże wszystkie media. Polska odsłona produkcji została bardzo pozytywnie przyjęta przez odbiorców i z powodzeniem jest kontynuowana od lat. Dotychczas poza Polską żon szukali rolnicy m.in. z:

  • Kanady,
  • Hiszpanii,
  • Szwecji,
  • Włoch,
  • Finlandii,
  • Australii,
  • Austrii,
  • Danii,
  • Francji.

oprac. Justyna Czupryniak

źródło: agrarheute.pl

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. lipiec 2024 22:44