StoryEditorWażna data

Dzień Dziecka 2024. Top 5 prezentów dla pociechy rolnika

15.05.2024., 10:00h
1 czerwca w Polsce to dzień wyjątkowy. Dzieci czekają na ten moment z utęsknieniem. To ich wielkie święto! W jaki dzień tygodnia wypada w 2024 roku?

1 czerwca to dla dziecka magiczny dzień śmiechu, zabawy, prezentów, jedzenia lodów i beztroskiej zabawy. W Polsce Dzień Dziecka obchodzimy już od 1929 roku. Aż do 1952 roku święto dzieci wypadało we wrześniu. A skąd wziął się pomysł na obchodzenie Dnia Dziecka? Źródło znajdziemy w Turcji, gdzie od 23 kwietnia w 1920 roku świętowano ten dzień. Natomiast Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Wszystko po to, aby propagować cele zawarte w Deklaracji Praw Dziecka zapisane w Karcie Narodów Zjednoczonych.

Top 5 zabawek na Dzień Dziecka

Zabawka dla małego rolnika

Dzieci uwielbiają pojazdy! Pociechy mieszkające na wsi wybierają traktory, które do złudzenia przypominają te prawdziwe. Traktor Claas z pługiem śnieżnym – Bruder 3017 to wierna kopia prawdziwego modelu w skali 1:16. Wykonany został z najwyższej jakości tworzywa sztucznego i przeznaczony jest dla dzieci w wieku powyżej 3 lat. Ma gumowy, miękki, profilowany bieżnik, skrętną oś przednią sterowaną kierownicą wkładaną przez dach, zdejmowalne koła z osi przedniej i tylnej, pług śnieżny czołowy, przeszkloną kabinę, otwierane drzwi kabiny i maskę silnika, zdejmowalne obciążniki przednie, tylny podnośnik opuszczany i podnoszony za pomocą śruby. Ten model zachwyci fana rolniczej motoryzacji bez względu na wiek.

image
Traktor na Dzien Dziecka
FOTO: Agrarsklep.pl

Koszulki dla młodych fanów rolnictwa  

Oryginalne koszulki z bardzo wysokiej jakości bawełny z uroczymi grafikami – w sam raz dla chłopca i dziewczynki w różnym wieku! Proponujemy na przykład  t-shirt dziecięcy z napisem Córeczka rolnika z pięknym nadrukiem z wzorem kwiatowym i radosnym napisem. T-shirt został wykonany z naturalnego, oddychającego materiału.

image
Koszulka na Dzien Dziecka
FOTO: Agrarsklep.pl

Świetnym wyborem będzie urocza koszulka z napisem Księżniczka rolniczka – wzrok przykuwa różowa aplikacja dziewczynki na traktorze!

image
Koszulka na Dzien Dziecka
FOTO: Agrarsklep.pl

Dla chłopców świetna będzie czarna koszulka bawełniana z kolorowym i dużym nadrukiem ciągnika, dla starszych dzieci i młodzieży, a dla mniejszych dzieci t-shirt  z kolorowym traktorem i napisem: JESTEM SMYKIEM Z CIĄGNIKIEM! 

image
Koszulka na Dzien Dziecka
FOTO: Agrarsklep.pl
image
Koszulka na Dzien Dziecka
FOTO: Agrarsklep.pl

Przecztytaj także: Dzien Mamy. 

Książeczki, które uczą

Książki to prezent, który procentuje i zostaje z maluchem na dłużej. Proponujemy niesamowity zestaw Misia Fantazego: książkę, karty i woreczek na sny, służący do zbierania marzeń sennych. O czym jest ta magiczna opowieść? „Miś Fantazy i jego przyjaciele mieszkają na wyspie, gdzie co noc trawy kołyszą ich do snu, szepcąc odwieczną historię słonecznej krainy. Lecz wystarczy wsłuchać się uważniej w głosy płynące znad Oceanu Marzeń, aby odkryć, że tuż obok kłębią się nieznane światy, wieją wichry i wznoszą się opuszczone zamki. Za horyzontem rozciąga się Mroczna Kraina, której władca pragnie Kryształu Wiecznego Światła. Nie jest jednak łatwo sięgnąć po taki skarb. Historia ta rzuca cień na opowieść, ale czymże byłby świat bez cienia…”

image
Zestaw na Dzien Dziecka
FOTO: Agrarsklep.pl

Puzzle dobre na skupienie

Puzzle Castorland 4w1 to propozycja dla najmłodszych. W jednym pudełku znajdują się układanki o różnym stopniu trudności, dopasowane do dzieci w różnym wieku. Maluchom spodobają się kolorowe motywy popularnych bajek, samochody czy zwierzęta. Puzzle dedykowane dzieciom powyżej 3 roku życia.

image
Puzzle na Dzien Dziecka
FOTO: Agrarsklep.pl

Dla nastolatków

Dla młodzieży proponujemy czarny kubek termiczny wykonany z wysokiej klasy stali nierdzewnej. Nastolatkom na pewno spodoba się wygodny system otwierania i zamykania oraz blokada pokrywki uniemożliwiająca przypadkowe otwarcie. Koprzystanie z kubka ułatwia wyprofilowany ustnik. Model nadaje się do ciepłych i zimnych napojów. Pojemność: 440 ml.

image
Bidon na Dzien Dziecka
FOTO: Agrarsklep.pl

Dzień Dziecka w Polsce

1 czerwca jest hucznie obchodzony w naszym kraju. Maluchy mogą spodziewać się drobnych prezentów, wycieczek, eventów rodzinnych, festynów. Zamiast klasycznych lekcji w szkołach odbywają się luźne gry, turnieje czy sportowe rywalizacje.

image
Dzień Dziecka 2024
FOTO: Envato Elements

Dzień Dziecka 2024

W Polsce Dzień Dziecka obchodzimy zawsze 1 czerwca. W tym roku to piękne święto wypada w sobotę – a więc w dzień wolny od pracy i szkoły. To idealny moment na zaplanowanie czegoś wyjątkowego, na przykład wyjazdu!

Dzień Dziecka na świecie

1 czerwca to data obowiązująca w Polsce, w USA natomiast Dzień Dziecka obchodzony jest w drugą niedzielę czerwca, w Niemczech – 1 czerwca lub 20 września, w zależności od regionu, w Argentynie przypada zaś w drugą niedzielę sierpnia. W Turcji funkcjonuje ciekawa tradycja puszczania latawców przez maluchy, ich dzień to jednocześnie święto państwowe – 23 kwietnia.

image
Magiczne noce

Kiedy jest Noc Kupały i Noc Świętojańska w 2024 roku?

Prawa dziecka wg Korczaka

„Dziecko ma prawo

Do bycia tym, kim jest,

Do życia własnym wysiłkiem i własną myślą,

Do poważnego i sprawiedliwego traktowania jego spraw,

Do wypowiadania swoich myśli,

Do upominania się i żądania,

Do protestu,

Do zabawy i rozrywki,

Do własności,

Niepowodzeń i łez,

Oraz do szacunku dla niewiedzy, dla smutku, i dla młodego wysiłku i ufności”.

Fot. agrarsklep.pl, envato elements

 

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. lipiec 2024 21:35