StoryEditorGwiazdy na wsi

Magdalena Boczarska i Mateusz Banasiuk na wakacjach na wsi. Gdzie jest tak pięknie?

10.07.2023., 17:00h
Polskie destynacje cieszą się coraz większym powodzeniem wśród rodzimych gwiazd. Zamiast dalekich wysp, coraz częściej znane osoby wybierają krajowe perełki. Są nimi polskie wsie pełne sielskich widoków!

Magdalena Boczarska (Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej, Różyczka, Żywioły Saszy – Ogień) i Mateusz Banasiuk (Furioza, Płynące wieżowce, Miłość do kwadratu) to wspaniali aktorzy biorący udział w wielu ambitnych projektach. Tworzą piękną parę już od 10 lat, a owocem tego związku jest synek Henryk.

Mateusz Banasiuk i Magda Boczarska na wiejskich wakacjach

Aktorka rzadko dzieli się kadrami z życia prywatnego w mediach społecznościowych. Ostatnio na profilach instagramowych aktorów pojawiły się jednak zdjęcia z sielskiego urlopu na Podlasiu. Nie są to kadry z typowych egzotycznych destynacji. Fotografie zachwycają swojskim klimatem. Rodzina przebywa w drewnianym domku, w pięknym ogrodzie pełnym kolorowych kwiatów. Podpisy pod zdjęciami mówią wszystko: Portret rodzinny – napisała Boczarska i dodała: Podlasie state of mind.

Dlaczego Podlasie to ciekawe miejsce na urlop?

Podlasie to jedna z bardziej malowniczych krain w naszym kraju. Oprócz przepięknej architektury, niesamowitych krajobrazów, dziewiczych terenów i przyjaznych ludzi,  spotkamy tam wielokulturową społeczność. Ponadto: dzika przyroda, puszcze, bagna, perełki architektoniczne z pogranicza różnych religii.

Podlasie, gdzie warto pojechać?

Nic dziwnego, że Podlasie cieszy się ogromną popularnością. Najbardziej polecana jest: Kraina Otwartych Okiennic, Tykocin, Święta Woda, Meczet w Kruszynianach, Narwiański Park Narodowy, Kładka nad Narwią, Białowieski Park Narodowy, Pentowo, Kiermusy, Supraśl.

image
Polska wieś w liczbach

TOP 10 największych wsi na Podlasiu

Jednym z bardziej magicznych miejsc jest Kraina Otwartych Okiennic, którą tworzą wsie: Soce, Trześcianka i Puchły leżące w dolinie Narwi. Elementami charakterystycznymi tych terenów są drewniane chaty, pięknie zdobione. W oknach wiszą niezwykłe kolorowe okiennice, a na elewacji widnieją przepiękne ornamenty.

Podlasie – slow life

Zmiana postrzegania Podlasia wiąże się zapewne z modą na życie w zgodzie z naturą, w rytmie slow. Spokojna wieś to gwarant relaksu, spokoju i harmonii. Popularność Podlasia związana jest także z zielonymi parkami narodowymi, czy Puszczą Białowieską. To dlatego coraz więcej osób, w tym i celebrytów, wybiera to miejsce jako cel swoich wakacyjnych wojaży.

image
Gwiazdy na wsi

Za co pokochała życie na wsi aktorka Aleksandra Popławska? [FOTO]

Oprac. Angelika Drygas

Fot. magda_boczarska/Instagram

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
05. marzec 2024 10:44