StoryEditorKiedy wypadają andrzejki?

Najlepsze wróżby i zabawy andrzejkowe dla dorosłych

22.11.2023., 18:00h
W andrzejki nie tylko dzieci mogą się dobrze bawić. Całkiem popularne są imprezy z udziałem ludzi dorosłych, którzy praktykują tradycyjne i nieco unowocześnione wersje wróżb. Jak zorganizować ten wieczór?

Jest kilka standardowych wróżb, które powinny urozmaicić andrzejkowe spotkanie. Nie zawsze jednak pamiętamy, jak dokładnie je przeprowadzić. Ponadto, pojawiło się całkiem sporo pomysłów na nowe wróżby, dzięki którym wieczór andrzejkowy będzie niezapomniany.

Wróżby andrzejkowe dla dorosłych

Lanie wosku

Potrzebna będzie zapalona świeca lub roztopiony w garnku wosk, klucz oraz miska z wodą. Wosk przelewamy przez dziurkę od klucza do miski z wodą. Po jego zastygnięciu ujawniają się niecodzienne kształty, z których odczytujemy przyszłość. W tym celu przystawiamy świecę do ściany, woskowe figurki stawiamy tak, żeby rzucały na nią cień. Z tego obrazu wróżymy, co czeka nas w nadchodzącym roku. 

Wróżenie z fusów

Można użyć fusów po kawie lub herbacie. Jedna osoba wróży, druga zadaje pytania. W pierwszym etapie zaparzamy napój i  spożywamy go małymi łykami. Na dnie naczynia zostawiamy nieco płynu, aby fusy były przykryte. Powtarzamy w myślach nasze pytanie. Wylewamy resztę napoju, przykrywamy filiżankę spodkiem i obracamy dnem do góry, aby znów obrócić naczynie do pozycji wyjściowej. Dopiero wtedy odczytujemy symbolikę kształtów.

Loteria z karteczkami

Każda osoba wypisuje na kilku kartkach imiona osób, które im się podobają. Cała ekipa zgniata kartki i wyrzuca je za siebie, aby następnie wybrać jedną z kartek. Osoba, której imię widnieje na wylosowanej kartce, zostanie drugą połówką. Jest przy tym sporo śmiechu i zabawy.

Wróżba ze słomkami

Zaproszeni goście wybierają plastikowe słomki w ulubionym kolorze i wszyscy wrzucają je do miski z wodą. Osoby, których słomki jako pierwsze do siebie podpłyną, mogą liczyć na płomienną miłość!

Ustawianie butów

To chyba sztandarowa zabawa andrzejkowa, bez niej ani rusz. Ustawiamy  buty naprzemiennie, osoba, której but pierwszy przekroczy próg domu, najszybciej weźmie ślub.

image

Najlepsze wróżby i zabawy andrzejkowe dla dorosłych

FOTO: Envato Elements

Imię wybranka

W andrzejki dobrze jest poznać imię swojego ukochanego czy ukochanej. Jest wiele na to sposobów. Można narysować ogromne serce i wypisać na nim rozmaite imiona, a następnie przekłuć serce igłą od drugiej strony. Nakłute imię to właśnie to jedyne! Innym sposobem jest losowanie karteczek z imieniem. Wypisujemy na karteczkach kilka imion, kładziemy je pod poduszkę i rano wyciągamy jedną (to zabawa idealna na noc andrzejkową spędzaną w pojedynkę). Wersja na imprezy? Oczywiście istnieje. Przygotowujemy kartki z imionami i wkładamy je do balonów. Po ich nadmuchaniu losowo wręczamy gościom po baloniku. Każdy musi go przebić i odczytać imię przyszłego małżonka lub małżonki.

image
ZABAWY DLA NAJMŁODSZYCH

7 pomysłów na wróżby andrzejkowe dla dzieci

Marzenia na wodzie

Każdy ma jakieś marzenie. Czasami dobrze jest im pomóc lub przekonać się, że warto marzyć. Dlatego w noc andrzejkową można wypisać na kartce marzenie i wrzucić ją do miski z wodą. Podobnie czynią pozostali uczestnicy zabawy. Kartka z marzeniem, która wypłynie na powierzchnię wody jako pierwsza, ma szansę na najszybsze spełnienie.

image

Najlepsze wróżby i zabawy andrzejkowe dla dorosłych

FOTO: Envato Elements

Ciastka z wróżbą podczas zabawy andrzejkowej

Ciastka z wróżbą to idealna przekąska na wieczór andrzejkowy. Najlepiej zdecydować się na samodzielne wypieczenie, oto sprawdzony przepis. Dzięki temu mamy wpływ na to, jakie wróżby znajdą się w każdym ciastku. To świetna zabawa, podczas której możemy pozwolić sobie na większe żarty.

image
Andrzejkowe przyjęcie

Ciasteczka z wróżbą na Andrzejki: jak je zrobić?

Andrzejki 2023 – kiedy wypadają?

Kiedy dokładnie w tym roku są andrzejki? Jak zawsze świętujemy w nocy z 29 na 30 listopada. W tym roku inauguracja zabawy będzie miała miejsce w środę wieczorem.

 

Angelika Drygas

Fot. envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. lipiec 2024 04:51