StoryEditorGwiazdy na wsi

Anna Dereszowska: jak aktorka urządziła swój dom na wsi na Mazurach?

03.11.2022., 18:00h

Sielskie położenie, naturalne materiały i przedmioty z lokalnych manufaktur. Piękny krajobraz wokół i surowce z odzysku. Energia odnawialna i przepiękne wnętrza – to cechy nowego domu Anny Dereszowskiej. Zobaczmy, jak pięknie mieszka aktorka.

Wymarzony dom. Gdzieś w pięknym lesie, trzy minuty od jeziorka Szymonek, w całkowicie dzikim otoczeniu. Po prostu magia. To nowa rzeczywistość Anny Dereszowskiej, aktorki znanej z serialu „Tajemnica zawodowa”, filmów: „Mayday”, „Lejdis”, „Porady na zdrady”, czy „Pech to nie grzech”. Wraz z partnerem Danielem Duniakiem wybudowała dom na Mazurach, we wsi Ławki. To dla nich cudowna przystań i azyl, gdy chcą odpocząć od wielkiego miasta i podzielić się z dziećmi: Leną, Maksymilianem i Aleksandrem swoją miłością do przyrody.

image
FOTO: Anna Dereszowska Official/facebook
image
FOTO: Anna Dereszowska Official/facebook

Zachwycające naturalne wnętrza domu Anny Dereszowskiej

Cały projekt miał być spójny z otaczającym ekosystemem. Tak, aby go nie naruszać, a korzystać z jego dobrodziejstw. Dom wpisuje się więc w otaczającą go przyrodę. Jest sporo zieleni, las, woda – czego chcieć więcej? Przede wszystkim zachwycają jednak wnętrza. Ich projekt bazuje na naturalnych surowcach, które aktorka chciała pozyskać z zasobów wtórnych, aby nie marnotrawić tego, co daje nam natura.

image
FOTO: Anna Dereszowska Official/facebook

To dlatego w jadalni centralne miejsce zajmuje stół wykonany z jednolitego kawałka dębu, który Wojtek Sobierański (manufaktura Regalia) znalazł w pobliskiej stodole i mógł ponownie wykorzystać, podobnie jak inne deski, które też zdobią sufit domu (wygląda to obłędnie). Każda z tych desek jest odrobinę inna, ich kolor stworzyła historia i natura. Designer wykonał także stolik kawowy w części salonowej. Na podłodze zobaczymy bieloną deskę dębową – drewno musiało mieć odpowiednie certyfikaty, aby proces urządzania domu przebiegał zgodnie z poszanowaniem przyrody.

image
FOTO: Anna Dereszowska Official/facebook
image
FOTO: Anna Dereszowska Official/facebook

Glina i ceramika w domu Anny Dereszowskiej

Uwagę zwracają przepiękne lampy z gliny o nieregularnym wykończeniu. To dzieło Justyny Góreckiej. Drewno i glina to nie jedyny surowiec wykorzystany podczas aranżacji wnętrz. Blaty, łazienkowe elementy i fragmenty podłóg zrobiono z kamienia. Ważną częścią domu są rośliny, a zwłaszcza duże drzewko oliwne! Uwagę przykuwają wielkie okna, „wpuszczające” naturę do środka domu. Wrażenie robi salon, który za pomocą elektrycznego sterowania można zamknąć materiałową kurtyną, by o dowolnej porze dnia obejrzeć film w komfortowych warunkach.

image
FOTO: Anna Dereszowska Official/facebook

image
Wiejskie życie gwiazd

Jak mieszka Dorota Szelągowska? Jaki jest jej wiejski dom na Warmii? [FOTO]

Nowoczesny, ale z duszą

Sporo tu nowoczesnych rozwiązań. Dom jest energooszczędny, z pompą ciepła i roletami, które regulują poziom światła słonecznego.  Dzięki inteligentnym rozwiązaniom można zdalnie zarządzać sprzętami czy piecem. Przydaje się ta funkcja, zwłaszcza gdy aktorka chce np. uruchomić piec w drodze na Mazury. 

– Piękne dzikie otoczenie, w które ingerujemy z delikatnością, wyczuciem i dbałością o zastany tu, naturalny ekosystem. Czas tutaj naprawdę zwalnia – żyjemy w zgodzie z naturą, która nas koi, uspokaja i daje niezależność. Domy – nasz oraz gościnny – i namioty glampingowe ogrzewają pompy ciepła i zasilają panele fotowoltaiczne – pisze aktorka na swoim profilu facebookowym. Okazuje się, że miejsce będzie także wynajmowane turystom, by każdy mógł doświadczyć tego niezwykłego klimatu.

image
FOTO: Anna Dereszowska Official/facebook

Angelika Drygas

Fot. Anna Dereszowska Official/Facebook

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
01. marzec 2024 12:09