StoryEditorGwiazdy na wsi

Dorota Gardias pokochała Roztocze! Spędziła czas na pięknej wsi

14.08.2023., 18:00h
Wakacje w pełni! Nic dziwnego, że social media celebrytów płoną od inspirujących zdjęć! W gronie osób kochających polską wieś znalazła się także Dorota Gardias. Za co pokochała Roztocze?

Na Instagramie Doroty Gardias cyklicznie pojawiają się zdjęcia z wczasów u babci. W tym sezonie gwiazda pisała: – Uwielbiam tu być… Moje kochane Chlewiska… biegałam tu za babcia Janinką …teraz pewnie zamawiałaby kombajn na żniwa… co to były za piękne czasy… #teskniestrasznie #inneżycie

Wiejskie wakacje Doroty Gardias

Pogodynka pozuje w zbożu, przechadza się wśród łanów. Na innej fotografii siedzi na… sianie w stodole! Widać, że takie wakacje jej służą: – Dostałam w prezencie 2 wielkie rolki siana do mojej stodoły!!! ???? będzie #spanienasianie ???? kto kiedyś spał? Kto lubi takie klimaty?#roztocze #natura #stodola #chlewiskanadświnką – czytamy na jej profilu. Chlewiska, rodzinna wieś prezenterki jest położona w województwie podkarpackim, na pograniczu Południoworoztoczańskiego Parku Krajobrazowego.

Z czego słynie Roztocze?

Roztocze to przepiękna kraina słynąca z czystych rzek i potoków, małych wodospadów. Chyba najsłynniejsza rzeki to Wieprz, Łada oraz Tanew. Roztocze leży w południowo-wschodniej Polsce, z racji tego, że jest tam sporo słońca, sielskiej przyrody i niesamowitych widoków, bywa nazywane polską Toskanią.

Roztocze – atrakcje

Można tam zaplanować wiele zapierających ducha przygód – długie szlaki rowerowe (Centralny Szlak Rowerowy Roztocza) czy urokliwe spływy kajakowe to jedne z możliwości. Co warto zwiedzić?

  • Rezerwat Czartowe Pole
  • Rezerwat Nad Tanwią z wodospadem na Jeleniu
  • Roztoczański Park Narodowy z Bukową Górą
  • Stawy Echo w Zwierzyńcu
  • Zalew w Józefowie
  • Uroczysko Belfont

Nic dziwnego, że Dorota Gardias w 2021 roku pisała: – Roztocze.... droga prowadząca do wsi Chlewiska gdzie mieszkała moja babcia Janina... tam spędziłam najpiękniejsze chwile mojego dzieciństwa. Pięknie tu jest.

Dorota Gardias – życie zawodowe

Mało kto wie, że prezenterka W 1999 zdobyła tytuł Miss Lubelszczyzny i inne liczne tytuły w konkursach piękności. Pracę w telewizji rozpoczęła w TVP3 w Lublinie. Od 2006 prezentowała pogodę na antenie TVN Meteo, a od 2007 w TVN24 i TVN. Zwyciężyła w finale dziewiątej edycji programu TVN Taniec z gwiazdami. Gwiazda angażuje się także w akcje charytatywne, np w wyprawę dziadka Olinka. 

image
Gwiazdy na wsi

Dorota Szelągowska spędza wakacje na wsi. Czym się zachwyca?

Oprac. Angelika Drygas

fot. dorotagardias/Instagram

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. czerwiec 2024 02:09