StoryEditorGwiazdy na wsi

Dorota Szelągowska spędza wakacje na wsi. Czym się zachwyca?

02.08.2023., 17:00h
Co można robić na wsi podczas wakacji? Odpoczywać, pielęgnować warzywa, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Wie o tym Dorota Szelągowska, która raczy się takimi „luksusami”. Co ją zachwyca w wiejskim życiu?

Jeszcze do niedawna gwiazdy polskiego show-biznesu dzieliły się kadrami ze swoich wyjazdów w dalekie strony świata. Malediwy, tropikalne wyspy, luksusowe hotele – to była celebrycka norma. Obecnie, trend nieco się zmienia (pisaliśmy m.in. o Magdalenie Boczarskiej i Rafale Mroczku). Coraz więcej znanych ludzi zmienia optykę i za swoje destynacje wakacyjne wybiera… polską wieś. Okazuje się, że to prowincja daje wytchnienie, autentyczne zetknięcie z naturą, wieś pomaga się wyciszyć, usłyszeć własne myśli i skupić na prostych, ale przyjemnych czynnościach.

Wakacje Doroty Szelągowskiej

Znana w całej Polsce projektantka wnętrz spędza czas wolny w nurcie slow life, na wsi. Właśnie na Instagramie pokazała zdjęcia obrazujące sielskie momenty z dala od zgiełku miasta. Na swoim profilu w social mediach napisała: – Przepraszam, że się nie odzywam, ale dużo się tu dzieje. Na przykład słońce zachodzi, pomidory dojrzewają, zmieniają się turnusy przyjaciół, a pralka pracuje na wciąż. Poza tym wieczorne karmienie krów, godziny w kuchni, spanie pod namiotem i szarlotka z niedojrzałych papierówek. Dużo os. PS Tak, pomidory mnie cieszą. Wysyłam leniwy wieczór na tarasie i pytanie – co Was dziś ucieszyło?

Nic dziwnego, że pojawiło się sporo komentarzy, które znana dekoratorka szybko doceniła: – Ale się super czyta te wasze dzisiejsze zachwyty! Jednych ucieszył deszcz, innych słońce po tygodniu deszczu, zapach trawy, czas z bliskimi i dziecięce odgłosy. A nawet relacje z wakacji bliskich! Jesteście SUPER ludzie. Uważność i umiejętność małych zachwytów nad codziennością to jest coś, co popycha ten świat do przodu! – podsumowała.

No właśnie, wiejskie wakacje to przede wszystkim spokój, brak nachalnych bodźców, obcowanie z przyrodą. Dorota Szelągowska korzysta z uroków wsi w doborowym towarzystwie córki i swoich przyjaciół. Na zdjęciach widać, że cieszy się prostymi sprawami – zachwyca się pomidorami, podlewa je i zjada warzywa z krzaczka. Na innych zdjęciach relaksuje się w hamaku.

Dorota Szelągowska – domek na wsi

Gwiazda ma niesamowity dom na wsi, na Warmii. Jego wnętrze jest zachwycające i nikogo to nie dziwi, wszak sama je aranżowała. Wokół posiadłości jest równie pięknie – naturalny ogródek warzywny, farma fotowoltaiczna, kuchnia letnia, basen. Dom ma zachowaną ponad stuletnią dachówkę, ściany z odsłoniętymi cegłami, drewniany sufit, kominek, magiczny taras.

Dorota Szelągowska w telewizji

Dorota Szelągowska zdobyła popularność, prowadząc programy wnętrzarskie, m.in. „Dorota was urządzi”, „Polowanie na kuchnie”, „Polowanie na mieszkanie”, „Domowe rewolucje”, „Tu jest pięknie”, „Dorota inspiruje”, czy „Totalne remonty Szelągowskiej”. Projektantka prowadzi własne biuro projektowe.

image
Gwiazdy na wsi

Magdalena Boczarska i Mateusz Banasiuk na wakacjach na wsi. Gdzie jest tak pięknie?

Angelika Drygas

fot. Instagram Doroty Szelągowskiej: dotindotin/Instagram

 

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. czerwiec 2024 01:36