StoryEditorGwiazdy na wsi

Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz mieszkają w dworku na wsi. Jak wygląda wnętrze domu?

22.11.2022., 18:00h

Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz kojarzeni są z warszawskim życiem. Nic bardziej mylnego. Od kilku lat mieszkają w pięknej posiadłości pod Warszawą. Jak wygląda ich dom?

Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz mieszkają w XIX-wiecznym dworku "Emilin". To miejsce z długą historią. Posiadłość znajduje się w Jajkowicach, niedaleko Warszawy. Artystka wielokrotnie powtarzała, jak wielką różnicę odczuwa, dzięki oddaleniu od zgiełku wielkiego miasta. To dla nich azyl, prawdziwy dom, w którym mogą spędzać czas rodzinnie i sielsko. Te atuty para doceniła, zwłaszcza w pandemii.

– To miejsce jest dla mnie magiczne i wyjątkowe, znalazłam je 12 lat temu, kiedy już byłam w ciąży z Kalinką! – czytamy w serwisie viva.pl

image
FOTO: Instagram/nataszaofficial

Przytulne dekoracje domu Nataszy Urbańskiej 

Wewnątrz tego dużego domu panuje artystyczny klimat. Nie ma tu zimnego minimalizmu, jest domowo, klimatycznie, przytulnie. Wnętrze można podziwiać przy okazji koncertu nagranego z okazji Dnia Matki.

W domu znajduje się sporo pięknych kwiatów i roślin, a także klasycznych starych mebli. Tradycja miesza się z nowoczesnością, dając przyjemny eklektyzm. Stary fortepian, mnóstwo zdjęć i książek, jasne kolory, miękkie tkaniny, drewniane podłogi, biały piękny kredens, szara sofa. Łazienka jest bardzo elegancka: ciężkie masywne drewniane szafki, złote lustro i subtelne dodatki. Aranżacja to spora dawka stylu rustykalnego.

image
FOTO: Instagram/nataszaofficial

Historia dworku Emilin

– Pierwszy właściciel, Wincenty Makomaski, był kapitanem piechoty polskiej w wojskach Napoleona, podarował go swojej córce Emilce jako wiano. Stąd nazwa dworu: Emilin – opowiadał Józefowicz w wywiadzie dla Werandacountry.pl.

image
FOTO: Instagram/nataszaofficial

– Kiedy zamykam za sobą bramę w Emilinie, zaczyna się inne życie. Chodzimy na bosaka, jemy tylko to, co sami wyhodujemy. Z wyjątkiem chleba wszystko mamy swoje: nabiał, owoce, warzywa, drób, jajka – opowiadał dyrektor warszawskiego teatru Studio Buffo.

image
FOTO: Instagram/nataszaofficial

Dom otacza przepiekny ogród, pełen kwiatów i zieleni, o które dba piosenkarka: – Moja pierwsza pasja to scena, ale mało z Was wie, że druga to dbanie o rośliny – podkreśla Natasza Urbańska na Instagramie. 

image
FOTO: Instagram/nataszaofficial

image
Gwiazdy na wsi

Jak Monika Mrozowska z "Rodziny zastępczej" urządziła swój dom na wsi?

Angelika Drygas

Fot. Instagram/nataszaofficial

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
09. luty 2023 14:20