StoryEditorSportowcy na wsi

W jakim stylu urządził dom Dawid Kubacki?

27.02.2023., 18:00h
Dawid Kubacki to jeden z najbardziej utytułowanych polskich skoczków. W Mistrzostwach Świata w Planicy zajął piąte miejsce. Wraz z rodziną mieszka niedaleko Zakopanego. Jak prezentują się wnętrza domu sportowca?

Dawid Kubacki to dwukrotny brązowy medalista olimpijski – indywidualnie (w 2022 roku) i drużynowo (w 2018 roku). Zdobywca czterech medali mistrzostw świata – złotego (indywidualnie) oraz złotego i dwóch brązowych w konkursach drużynowych. Skoczek był także zwycięzcą 68. Turnieju Czterech Skoczni.

Gdzie osiedlił się Dawid Kubacki?

Dawid Kubacki mieszka z rodziną we wsi Szaflary, ok. 17 km od Zakopanego. W jego domu panuje przytulny eklektyzm – styl nowoczesny łączy się z elementami góralskimi. Wnętrza są jasne i przestronne, a ich ważną częścią pozostaje drewno. Dzięki temu jest swojsko i przyjemnie.

Jak mieszka Dawid Kubacki? Rodzinny przestronny salon

W salonie znajduje się duża granatowa sofa z kolorowymi poduszkami, na której chętnie przesiaduje ukochany pupil skoczka, pies Berni. Białe i szare ściany współgrają z drewnianymi podłogami. Dzięki dużej ilości okien, pokój wydaje się bardzo jasny. W salonie znajduje się również kamienny kominek potęgujący rodzinną, miłą atmosferę.

Nowoczesna kuchnia Dawida Kubackiego

O tym, jak mieszka Skoczek, dowiadujemy się z Instagrama. Na oficjalnym profilu sportowca znajdziemy sporo zdjęć prosto z kuchni czy salonu. W kuchni blaty i górne szafki są drewniane, dolne zaś mają ciemny grafitowy kolor. Jest bardzo nowocześnie.

Co jeszcze znajdziemy w jego domu? Drewniane schody i meble, a wokół posiadłości – zielony ogród. Na ścianach zdjęcia i obrazy, np. kultowa grafika z motywem jelenia. Uwagę zwraca poręcz iście góralska (delikatnie zdobiona) i biała ściana z cegieł.

Dom Dawida Kubackiego pełen zabawek

Widać, że rodzinny dom Skoczka jest zaaranżowany także dla jego córeczki. Po narodzinach dziewczynki, w salonie stanęło niebanalne drewniane łóżeczko z baldachimem. We wnętrzach jest sporo zabawek pociechy sportowca.

image
Gwiazdy na wsi

Urzekające! Jak wygląda drewniany dom Kamila Stocha?

Oprac. Angelika Drygas

Fot. dawid.kubacki.official/Instagram, marta_ku_/Instagram

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. czerwiec 2024 10:14