StoryEditorRanking odkurzaczy

Jaki odkurzacz pionowy wybrać? Zestawienie cen i produktów

W ostatnich latach tradycyjne odkurzacze ustępują miejsca odkurzaczom pionowym. Trudno się dziwić – znacząco ułatwiają one sprzątanie i usprawniają ten proces. Czy odkurzacze pionowe sprawdzą się na wsi?

Odkurzacze pionowe – jakie mają zalety?

Niewątpliwie jedną z największych zalet odkurzaczy pionowych jest brak kabla i lekkość. Dzięki temu sprzątanie każdej powierzchni jest szybsze i nie narażamy się na jeżdżące za nami urządzenie, które musimy wnosić pod schody. Dodatkowo budowa nowoczesnych odkurzaczy pozwala nam ograniczyć schylanie się, ale też pozwala na łatwiejsze przechowywanie. Taki odkurzacz może stać wszędzie i nie będzie się wyróżniał dzięki nowoczesnemu designowi. Większość modeli jest bezworkowa, a pojemnik na zanieczyszczenia możemy łatwo umyć. Zwalnia nas to z obowiązku zmian worka. Popularna staje się również ledowa nakładka, która pozwala nam na dokładniejsze dostrzeganie zabrudzeń podłogi. 

Wady odkurzaczy pionowych

Główną wadą tego typu odkurzaczy jest brak stałego dostępu do prądu, przez co mogą się wyładować w trakcie sprzątania. Dodatkowo, duża część modeli wymaga ciągłego trzymania przycisku włączenia palcem. Musimy uważać również przy opróżnianiu pojemnika na zanieczyszczenia, ponieważ jeśli będziemy zbyt gwałtowni, możemy wszystko z niego wysypać. 

Czy odkurzacze pionowe przydadzą się na wsi?

Najprościej rzecz ujmując – to zależy. Jeśli możemy pozwolić sobie na odkurzacz z wyższej półki, może stać się dobrą alternatywą dla tradycyjnego odkurzacza. Jeśli jednak posiadamy duży dom, a zdecydujemy się na tańszy, mniej wydajny model, odkurzacz pionowy może nie wystarczyć. Z drugiej strony, sprzątanie nim będzie wygodniejsze, jeśli powierzchnia, którą musimy wyczyścić, jest duża. 

Jeśli sprzątanie z pomocą tradycyjnego odkurzacza jest dla nas zbyt pracochłonne i chcemy coś z tym zrobić, warto zainteresować się modelami odkurzaczy pionowych. Sprawdźmy modele o wysokiej mocy i wydajności baterii – wtedy będziemy mieć pewność, że odkurzacz się sprawdzi. Jeśli chcemy, możemy zdecydować się również na modele 2w1, wyposażone w odkurzacz ręczny lub nawet 3w1, który od razu ma funkcje odkurzania i mycia. Dzięki temu sprzątanie przebiegnie jeszcze sprawniej.

Przeczytaj także: Robot czy odkurzacz pionowy? Co się lepiej sprawdzi?

Przegląd odkurzaczy pionowych

Poniżej przedstawiamy przegląd odkurzaczy, które najczęściej pojawiają się w rankingach popularnych sklepów z urządzeniami RTV i AGD, wraz z przybliżonymi cenami:

  • PHILIPS Aqua 5000 FC6728/01 – 1 159 zł,
  • Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU – 2 589 zł,
  • Dyson V11 Absolute – 2 799 zł,
  • SAMSUNG Jet 90 multi VS20R9044T2 – 2 088 zł,
  • XIAOMI Mi Handheld Vacuum Cleaner G10 – 999 zł,
  • Tefal Dual Force 2w1 TY6756 – 599 zł.

oprac. Sandra Matus

fot. envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. maj 2024 05:56