StoryEditorNowość na rynku

Podatek od deszczu? Kiedy dostaniesz 250 zł za niekorzystną pogodę na wakacjach?

18.05.2023., 13:00h
Popularne biuro podróży wprowadziło właśnie podatek od deszczu! Idealny dla osób, dla których ładna pogoda jest warunkiem zadowolenia z wakacji. Jakie są zasady ubezpieczenia?

Biuro podróży ITAKA chce rekompensować swoim klientom brak korzystnych warunków atmosferycznych. Zaproponowała więc gwarantowaną wypłatę za każdy deszczowy dzień (oprócz dnia przylotu i powrotu). Klientom przysługuje zadośćuczynienie w kwocie 250 złotych. W jaki sposób jest interpretowana ta niekorzystna aura za oknem?

Podatek od deszczu – warunki

Na stronie ITAKI czytamy: – Deszczowy dzień to dzień, w którym występuje co najmniej 10 mm deszczu między 8:00 a 20:00 lub co najmniej 5 mm deszczu w ciągu godziny zegarowej między 8:00 a 20:00 czasu lokalnego – zgodnie ze wskazaniami AccuWeather (www.accuweather.com) dla miejsca podróży określonego przy zakupie ubezpieczenia. Co najważniejsze, przelew zostanie zlecony od razu po potwierdzeniu opadów. Wszystko po to, by pieniądze pojawiły się na koncie ubezpieczonego jak najszybciej.

Podatek od deszczu – jak to działa?

Niestety, ubezpieczenie nie działa w Polsce, jest dostępne dla pobytów stacjonarnych w Bułgarii, Egipcie, Grecji, Włoszech, Portugalii, Hiszpanii oraz Turcji, w terminie do 30.09.2023 roku: – Wspólnie z z firmą Climatica Insurance Solutions wprowadziliśmy NOWOŚĆ na polskim rynku – Ubezpieczenie od deszczu. To nasz kolejny krok w kierunku zapewnienia naszym Klientom jak najbardziej satysfakcjonującego doświadczenia podróżniczego – na Twitterze napisał Piotr Henicz, Wiceprezes ITAKI.

Ile zapłacimy za ubezpieczenie od deszczu?

Wszystko zależy od długości pobytu, im dłuższy wyjazd, tym wyższy koszt ubezpieczenia:

  • wyjazd trwający 8 dni – 69,00 zł,
  • wyjazd trwający od 9 do 13 dni – 121,00 zł,
  • wyjazd trwający od 14 do 16 dni – 154,00 zł.

image
Przejazd autostradą

Darmowe autostrady w Polsce: czy na wakacje pojedziemy już bez opłat?

Wakacje w Polsce

Taki podatek od deszczu przydałby się w naszym kraju. Opady potrafią zniszczyć humory nawet na najbardziej wyczekiwanym wyjeździe nad polskie morze czy w góry. Zdarza się, że leje przez większość urlopu, co psuje wielkie plan wczasowiczów. Na ten moment taki wariant raczej nie byłby opłacalny dla biur podróży, więc pozostaje nam mieć nadzieję na lepszą pogodę w lipcu i sierpniu!

image

Podatek od deszczu

FOTO: Envato Elements

Oprac. Angelika Drygas

Źródło: Itaka

fot. envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. czerwiec 2024 05:40