StoryEditorDomowe metody

Magia sody oczyszczonej! To działa – twoje włosy będą błyszczały!

21.09.2023., 12:00h
Soda to produkt-wytrych. Sprawdza się nie tylko w kuchni, czy w łazience podczas pucowania zakamarków domowych. Ma wspaniałe działanie na urodę – sprawi, że włosy będą w dobrej kondycji. Jak ją stosować?

Soda oczyszczona to element rutyny pielęgnacyjnej fanów domowych sposobów. Prawidłowo zastosowana oczyszcza włosy, rozjaśnia kosmyki, wpływa na mniejsze przetłuszczanie. Może pozytywnie zadziałać na objętość czy utratę blasku. Nadużywana, niestety pogrąży czuprynę w kondycyjnym chaosie i przyczynić się do większej łamliwości – należy używać jej z rozwagą.

Soda oczyszczona – na jakie włosy?

Właścicielki grubych i mocnych kosmyków, ale matowych, mogą bez problemu stosować sodową kurację raz w tygodniu. Mogą się o nią pokusić także osoby narzekające na włosy, które szybko przetłuszczają się i są obciążone.

Soda oczyszczona – peeling

Domowy peeling z sody oczyszczonej na skórę głowy można wykonywać raz w miesiącu. Wystarczy połączyć porcję delikatnego szamponu z płaską łyżeczką sody oczyszczonej i wmasować papkę w skórę głowę przez 3 minuty. Całość zmywamy letnią wodą, myjemy włosy i nakładamy maseczkę.

Soda oczyszczona – szampon

Z sodą oczyszczoną (wystarczy płaska łyżeczka proszku) można także zmieszać szampon, najlepiej dla dzieci i 100 ml wody. Wszystkie składniki muszą być rozpuszczone. Myjemy kosmyki recepturą, a następnie warto zastosować płukankę octową (łyżka octu jabłkowego na litr wody), aby domknąć łuski włosa.

image
Naturalne metody

Domowe sposoby na gęste włosy – spróbuj już dziś!

Soda oczyszczona – płukanka

Ta płukanka mocno oczyszcza, dlatego wykonujemy ją nie częściej niż raz w miesiącu. Rozpuszczamy płaską łyżeczkę sody oczyszczonej w szklance wody i polewamy wilgotne włosy. W następnej kolejności używamy wyżej wspomnianej płukanki octowej.

image

Magia sody oczyszczonej!

FOTO: Envato Elements

Soda oczyszczona – jak działa?

Soda oczyszczona nie tylko oczyszcza włosy i skórę głowy, ale je wzmacnia, nadaje blask, dodaje objętości, pomoże zmyć farbę z włosów, zmniejsza przetłuszczanie. Soda oczyszczona ma wysokie pH stąd potrzeba przywrócenia właściwego poziom poprzez zastosowanie np. płukanki octowej, najlepiej z ekologicznego octu jabłkowego. 

Soda oczyszczona – przeciwwskazania

Ze względu na mocne działanie lepiej nie stosować jej w przypadku cienkich, przesuszonych włosów. Kolejnym przeciwwskazaniem jest farbowanie, czy wysoki stopień zniszczenia. Soda nie przysłuży się kosmykom kręconym czy wysokoporowatym. Osoby z wrażliwą skórą głowy czy chorobami skórnymi także powinny odpuścić sobie pielęgnację z użyciem sody.

Angelka Drygas

Fot. envato elements

Źródło: polki.pl

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. lipiec 2024 04:44