StoryEditorDzień Babci i Dziadka

Jak razem z dzieckiem przygotować prezent na Dzień Babci i Dziadka?

08.01.2023., 11:00h

Zbliża się święto kochanej babci i dziadka. Warto zaplanować spotkanie, by wspólnie poświętować. A jakie prezenty przygotować? Najlepiej te samodzielnie zrobione. Nic tak nie cieszy jak podarunek od serca wykonany przez wnuczęta!

Dla babci i dziadka liczą się wspólnie przeżyte chwile i obecność. Prezenty zrobione własnoręcznie są urocze i niepowtarzalne. Ucieszą ich najbardziej. Jeśli brakuje wam inspiracji i nie macie pomysłu, zobaczcie nasze kreatywne podpowiedzi! To także pretekst, aby spędzić miło czas z maluchami i nauczyć ich samodzielności.

image

Wazon z zatopionymi lub suszonymi kwiatami 

FOTO: Envato Elements

Kupony dla babci i dziadka

Wykorzystajcie papeterię lub kolorowy papier, by wyciąć niewielkie karteczki, tak aby przypominały kupony lub vouchery. Napiszcie na nich hasła odkrywające formę podarunku. Może to być przysługa lub gest. W jaki sposób wspomóc dziadków? Może to być obiad zrobiony przez wnuczka, ulubione ciasto, spacer po lesie, wyniesienie śmieci, wspólne oglądanie filmu.

image

Dzień Dziadka

FOTO: Envato Elements

Album wspomnień

Tutaj pomoc rodziców jest niezbędna. Ten prezent wymaga większego nakładu pracy. Stwórzcie zeszyt wypełniony wspólnymi zdjęciami, pamiątkami (np. z urodzin), zabawnymi cytatami i spisanymi historiami rodzinnymi z rozmaitych uroczystości (świąt, urodzin).

Medale dla babci i dziadka

Wytnijcie medale i pokolorujcie je, a następnie przyklejcie serduszka, pompony, cekiny. Tak naprawdę można je ozdobić z dziećmi na rożne sposoby!

Wachlarz na Dzień Babci i Dziadka

Potrzebne będą arkusze kolorowego papieru A4. Składamy je w tak zwaną  harmonijkę. Wachlarz najlepiej też ozdobić, wycinając z papieru np. kwiaty i serduszka i przyklejając je do niego. Z pewnością babcia latem doceni taki podarunek, przyda się on do chłodzenia twarzy.

Obraz na szkle

Zaopatrzcie się w farby do malowania na szkle i szkiełko. Kupicie je w sklepach papierniczych. Użyjcie całego mnóstwa kolorów, aby obraz był radosny. Dziadkowie postawią go w centrum swojego ulubionego pokoju! 

image

Kwiaty z papieru

FOTO: Envato Elements

Ręcznie robiony bukiet z papieru

Z kolorowego papieru można wyciąć niepowtarzalny bukiet kwiatów. Może być płaski (najłatwiejszy) lub wielowymiarowy. Jeśli maluch nie potrafi wycinać lub dobrze rysować, zrób to za niego. Kolorowanie i ozdabianie zostaw jednak dziecku. Starszak sam wytnie i narysuje kontury.

image

Kwiaty z papieru

FOTO: Envato Elements

Wazon DIY

Na pewno macie w domu butelkę lub gustowny słoiczek z białego szkła. To punkt wyjścia do pracy kreatywnej nad przygotowaniem wazonu. Jest sporo technik zdobniczych, które możecie wykorzystać. Butelkę najlepiej owinąć płótnem i dokleić ozdoby z papieru lub po prostu pomalować szkło na różne kolory. A może wazon z zatopionymi lub suszonymi kwiatami? 

image

Wazon DIY

FOTO: Envato Elements

Brelok do kluczy

Najlepiej wykorzystać kolorowy filc lub kawałek materiału wypełniony watą. Potrzebne też będą przybory do szycia, karabińczyk i pomoc dorosłego. Brelok może mieć kształt auta, kwiatka, serca, zwierzaka. Jeśli nie brelok, to może zawieszka? 

image

Brelok serce lub zawieszka? 

FOTO: Envato Elements

Inne pomysły:

  • laurka,
  • zdjęcie z własnoręcznie ozdobioną ramką,
  • naszyjnik lub bransoletka z makaronu,
  • krawat z papieru,
  • kalendarz z rysunkiem wnucząt.

Kiedy obchodzimy Dzień Babci i Dziadka?

W Polsce Dzień Babci i Dziadka obchodzimy 21 i 22 stycznia. W te właśnie dni wnuczęta mogą podarować swoim dziadkom kreatywne prezenty i podziękować im za obecność. 

image
Nie przegap!

Top 5 pomysłów na prezent DIY na ostatnią chwilę!

Angelika Drygas

Fot. envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
21. czerwiec 2024 16:16