StoryEditorZabawy w czasie zimy

Kreatywne zabawy z dzieckiem na długie zimowe wieczory

04.12.2022., 11:00h

Zimą czas płynie nieco wolniej, dlatego warto znajdować inspirujące pomysły na zabawę z dziećmi. Jeśli aura za oknem nie pozwala na śnieżne zabawy, warto kreatywnie zorganizować czas rodzinny w domu! Jakie aktywności spodobają się wszystkim domownikom?

Zimą nie trzeba się nudzić. Można z powodzeniem zająć czas ciekawymi zabawami, które spodobają się całej rodzinie! Oto kilka z nich.

Zabawa żaglówkami

Dzieci uwielbiają zabawy z wodą! Nie bójmy się bałaganu, twórczy nieład nikomu nie zaszkodzi, a frajdy może być naprawdę dużo. Zimą, w nawiązaniu do lata, można puszczać żaglówki! Wystarczy kubeczek po margarynie lub serku typu klinek, wykałaczka, kartka z bloku technicznego, plastelina i taśma klejąca. Jak to zrobić?  Elementy łączymy za pomocą plasteliny. Papierowy żagiel mocujemy na wykałaczce osadzonej w plastelinie na środku w plastikowym pojemniku. Taki statek puszczamy na wodę (najlepiej w dużej misce) i urządzamy wyścigi! Można stoperem mierzyć czas płynięcia żaglówki napędzanej dmuchaniem!  Kto uzyska najlepszy czas, ten wygrywa!

Teatrzyk cieni 

Zimą możecie zrobić autorski teatrzyk cieni! O wczesnej godzinie jest ciemno, zatem aura jest wyjątkowo sprzyjająca! Potrzebne będzie białe prześcieradło, pluszaki, rozmaite akcesoria i dawka wyobraźni!  Podzielcie się na grupy aktorów, stwórzcie scenariusz i do dzieła!

image
FOTO: Envato Elements

Wspólne wypieki i dekorowanie przysmaków 

Dzieci uwielbiają wspólne gotowanie i pieczenie łakoci. Może nie obyć się bez twórczego nieładu, ale co tam! Liczy się dobra zabawa i pyszne efekty pracy! Warto pokazać dzieciom, że kuchnia to wspaniałe miejsce do robienia eksperymentów i przy okazji nauczyć je dobrych nawyków żywieniowych. Dzieci uwielbiają łączyć smaki i składniki oraz dekorować. Upieczcie zdrowy chlebek bananowy i ciasteczka owsiane, tak na początek!

image
FOTO: Envato Elements

Piknik w domu 

To wspaniałe wydarzenie, które spodoba się całej rodzinie. Wystarczy rozłożyć koc w salonie, przygotować ulubione smakołyki, koniecznie odłożyć telefony na półkę i rozpocząć piknik w środku zimy! Przy tej okazji można pobawić się w opowiadanie snów, śmiesznych historii, bajek lub w zgadywanki?  

image
Czas na spacer!

Jesienne zabawy dla dzieci – top 5

Planszówki

Rodzinne gry planszowe dostarczają dużo dobrej zabawy i rozrywki. Dla dzieci sprawdzają się te mniej skomplikowane, z odrobiną strategii, ale z dużą dawką pozytywnych emocji i śmiechu. Zimowe wieczory spędzane na wspólnym graniu, zbliżają do siebie i zacieśniają relacje. Wspólne emocje i rywalizacja dają dużo satysfakcji. Sprawdzają się także kalambury czy popularna gra w czółko. Dzieci uwielbiają warcaby, chińczyka i memory. Na długie wieczory polecają się także puzzle!

image
FOTO: Envato Elements

Zimowe pejzaże z pasty do zębów

Zima to dobry czas na obrazowania tego, co oknem. Sprawdzi się wyklejanka o tematyce zimowej, np. bałwanek, czy ośnieżone góry. Za pomocą waty można uzyskać bardzo ciekawe efekty. Kolejnym sposobem jest użycie pasty do zębów. Przydadzą się kolorowe kartki z bloku technicznego, pasta do zębów, brokat, wycięte gwiazdki i śnieżynki. Taki kolaż zajmie malucha na długi czas!

Angelika Drygas

Fot. envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. czerwiec 2024 20:13