StoryEditorOryginalne paznokcie

Suszone kwiaty na paznokciach – oryginalne zdobienie dla każdego

Sezon na suszenie kwiatów trwa, ale poza zebraniem najpiękniejszych okazów do domów, warto zadbać również o zdobienie na paznokciach. Ostatnim trendem jest wykorzystywanie suszonych kwiatów w manicure. Takie zdobienia są proste do wykonania i dają niesamowity efekt na paznokciach. Co trzeba wiedzieć?

Jakie kwiaty sprawdzą się na paznokciach?

Wybór kwiatów zależy od tego, jaką stylizację chcemy wykonać. Jeśli podobają nam się propozycje, gdzie na paznokciach widoczne są całe kwiaty, musimy wybrać rośliny o odpowiednim rozmiarze kwiatostanu, np. lawendę, gipsówkę, a także wiele kwiatów polnych. Jeśli jednak wystarczą nam tylko płatki, albo nawet ich części, możemy wykorzystać do zdobienia większość kwiatów. Kwiaty do zdobienia można również kupić – w Internecie dostępnych jest wiele zestawów, które oszczędzą nam czekania na ususzone kwiaty.

Jeśli mamy w planach robienie stylizacji z kwiatów z własnego ogródka, warto pomyśleć o tym już przy wyborze metody suszenia. Jeśli zależy nam na zdobieniu z płatków, warto wybrać suszenie w glicerynie. Dzięki temu płatki będą elastyczne, a nam łatwiej będzie wykonać zdobienie. Małe kwiatki można ususzyć w książce – wystarczy ułożyć je mniej więcej pośrodku grubej lektury i zamknąć książkę. Dzięki temu kwiaty będą płaskie, a zdobienie trwalsze.

Przeczytaj także: Jak suszyć kwiaty w domu, żeby cieszyły oko cały rok?

Jak samemu wykonać paznokcie z suszonymi kwiatami?

To zdobienie można wykonać zarówno na paznokciach hybrydowych, jak i z użyciem zwyczajnego lakieru. Najlepiej wybrać jasne kolory na bazę stylizacji i przezroczysty top coat. Wtedy kwiaty będą wyglądały najkorzystniej.

Jeśli decydujemy się na tradycyjne lakiery, warto wcześniej ułożyć sobie gotowe kompozycje, ponieważ z samym układaniem zdobienia będziemy musieli działać szybko. Wystarczy pomalować paznokcie kolorem bazowym, a potem ułożyć kwiaty na mokrej bazie. Trzeba robić to delikatnie, żeby nie zniszczyć bazy. Do tej części idealnie sprawdzi się pęseta, która pozwoli na precyzyjne ułożenie naszego zdobienia. Jeśli mamy w planach skomplikowaną kompozycję z dużą ilością kwiatów, możemy zdecydować się na metodę paznokieć po paznokciu – da nam to pewność, że lakier bazowy będzie mokry i kwiaty będą się trzymać. Kiedy zdobienie będzie gotowe, musimy poczekać, aż paznokcie zupełnie wyschną. Na sam koniec stylizację warto zabezpieczyć bezbarwnym top coatem.

Jeśli chcemy, żeby nasze zdobienie było jeszcze trwalsze, możemy zdecydować się na manicure hybrydowy. Tutaj nie musimy działać szybko, ponieważ lakier nie wyschnie bez lampy. Sposób działania jest podobny – przygotowujemy paznokcie pod manicure, malujemy kolorem bazowym i pęsetą układamy kwiaty wedle uznania. Ważne jest, żeby gotową kompozycję utrwalić w lampie, a potem zabezpieczyć wszystko warstwą topu.

Przy takich stylizacjach trzeba pamiętać, żeby wierzchnia warstwa lakieru dobrze zakrywała kwiaty. Jeśli nie upewnimy się, że nasze zdobienie jest w całości chronione, możemy narazić je na uszkodzenia. Zmywanie takich paznokci niczym nie różni się od tradycyjnego, dostosowanego do metody manicure, którą wybierzemy.

Suszone kwiaty na paznokciach – komu będą pasować?

Zdobienie z wykorzystaniem suszonych kwiatów jest tak uniwersalne, że będzie pasowało każdemu i do każdej okazji. Nie musimy od razu decydować się na ozdobienie kwiatami każdego paznokcia. Zdobienie można wykonać np. na dwóch wybranych palcach, albo zdecydować się na zatopienie po jednym kwiatku na każdym paznokciu. Można również zdecydować się na ozdobienie tylko jednej płytki – wszystko zależy od naszych chęci i wyobraźni.

Sandra Matus

zdjęcia: instagram

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. maj 2024 18:09