StoryEditorModa na jesień

Trendy na jesień 2023 prosto z wybiegów! Co trzeba mieć w szafie tej jesieni?

Niedługo zacznie się jesień, a wraz z nią nowy sezon w modzie. Królować będą ciepłe kolory, kojarzące się ze spadającymi z drzew liśćmi. Jakie trendy będą najgorętsze jesienią 2023? Czy możliwe jest, że znajdziemy modne ubrania we własnej szafie?

Jakie będą modne kolory w nadchodzącym sezonie?

Królować będzie kolor wytypowany przez Instytut Pantone na 2024 rok – brzoskwiniowy. Podkreśli on letnią opaleniznę i będzie pasował do wielu stylizacji. Inne kolory, które często przewijały się na wybiegach to czerwień, ciepła żółć, zieleń i jasne odcienie beżu. Zdecydowanie do łask powróci połączenie czerni i bieli. Dla osób, które lepiej czują się w chłodnych odcieniach, zaproponowane zostały fiolety, zimne róże i błękity. Warto również postawić na szarość. Popularne będą total looki, czyli stylizacje utrzymane w jednym kolorze. Mogą składać się z jednoczęściowego kostiumu albo wielu elementów, które będą zgrane kolorystycznie. 

Popularne wzory na jesień 2023

Najpopularniejsze trendy są proste do odtworzenia, nawet z rzeczy, które mamy w swoich szafach. Oto lista kilku z nich:

  • powrót do kraty – projektanci zaproponowali całe komplety i pojedyncze elementy stylizacji w kratę. Najczęściej była ona stonowana, utrzymana w beżach.
  • kwiaty w stylizacjach – kwiaty powracają w różnej formie. Równie popularne będą kwieciste wzory i wielkie aplikacje doszywane do ubrań, właśnie w formie kwiatów.
  • jeansowy total look – jeans wraca do łask w postaci total looku, czyli stylizacji utrzymanej w jednym kolorze. Dlatego właśnie, jeśli zdecydujemy się na odtworzenie tego trendu, warto zadbać aby odcienie jeansu poszczególnych elementów stylizacji się od siebie nie różniły.
  • grochy – lata 50. wróciły na wybiegi, najczęściej w postaci sukienek. Bardzo możliwe, że już macie taką sukienkę w szafie, ponieważ ten trend wraca co jakiś czas. 
  • czerwone sukienki – one również często pojawiały się na wybiegach. Proponowane były nam różne kroje, jednak najważniejsza jest głęboka czerwień, pasująca do typu urody osoby, która ją nosi. 
  • kokardy i krawaty – trendy jesieni 2023 zostały wręcz zdominowane przez ozdoby pod szyją. Popularne będą krawaty, a także kokardy wiązane właśnie pod szyją. Ważne jest, aby takie ozdoby były dopasowane do stylizacji – w momencie, gdy chcemy założyć kokardę do garnituru, powinna ona pasować kolorem do koszuli. 

Jakie okrycia wierzchnie kupić na jesień 2023?

Gdy zrobi się chłodniej, koniecznością stanie się zakładanie okryć wierzchnich. Tutaj nie zmieni się dużo w stosunku do ostatnich lat. Prym nadal będą wiodły eleganckie płaszcze, najlepiej za kolano lub do kostki. Jeśli pogoda będzie na nie zbyt chłodna, równie dobrym pomysłem będzie ubranie kurtki z kożuchem lub popularnej ostatnio kurtki pikowanej. Równie modne będą sztuczne futra.

Dużo powrotów z ubiegłych lat. Co już masz w szafie?

Dzięki temu, że w tym sezonie wraca wiele trendów z ostatnich lat, bardzo możliwe, że niektóre z proponowanych przez projektantów stylizacji od dłuższego czasu zalegają w naszych szafach. Warto najpierw przeszukać własne zbiory, a dopiero później decydować się na większe zakupy, ponieważ może okazać się, że moda nie wymaga od nas wielkiego nakładu pieniężnego. 

image
FOTO: Envato Elements

Oprac. Sandra Matus

fot. envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. lipiec 2024 03:31