StoryEditorKawa na włosy

Płukanka z kawy na włosy. Tania metoda na przyciemnienie kosmyków

12.11.2023., 15:00h
Płukanka z kawy była już znana mamom i babciom. To stara metoda koloryzacji włosów. Gwarantuje delikatne efekty, ale całkowicie naturalne! Jak się do tego zabrać?

Kawa nie zastąpi farby, ale odłoży w czasie kolejną wizytę u fryzjera. Zawiera naturalne barwniki, które w zetknięciu z kosmykami, farbują je, co gwarantuje naturalne przyciemnianie odcienia.

Kawa na włosy –  zalety 

Kawa pozytywnie wpłynie na kondycję czupryny i skóry głowy. Kofeina pobudza krążenie krwi w skórze głowy, przyspieszając porost włosów. Kawa zadziała też przeciwzapalnie i pomoże uporać się z łupieżem. Dzięki zawartym w niej minerałom i witaminom wzmocni nasze kosmyki, a dodatkowo oczyścimy je z brudu i pozostałości po produktach stylizacyjnych. Kawa umożliwi wykonanie szybkiego peelingu skóry głowy.

Kawa na włosy? Jaka?

Najlepiej zmielić świeże ziarna przed samą aplikacją płukanki, choć oczywiście można użyć kawy już zmielonej, ale wysokiej jakości. Niech to będzie produkt naturalny, bez konserwantów i ulepszaczy.  

image

Kawa na włosy

FOTO: Envato Elements

Płukanka z kawy na włosy

Składniki:

  • 3 łyżki zmielonej kawy,
  • 500 ml wody.

Przygotowanie:

Wrzątek wlewamy do naczynia i wysypujemy do niego odmierzoną ilość zmielonej kawy. Mieszamy całość i szczelnie zamykamy naczynie na kwadrans. Po tym czasie przecedzamy kawę przez drobne sitko (fusy wykorzystujemy do peelingu). Płukankę przelewamy np. do butelki. Powoli wylewamy miksturę na włosy i rozprowadzamy ją po kosmykach. Wmasowujemy płyn i zostawiamy na czuprynie. Na włosy można położyć ręcznik lub folię spożywczą. Po czasie spłukujemy resztki płukanki z włosów i skóry głowy. Na koniec myjemy czuprynę delikatnym szamponem (nie oczyszczającym) i nakładamy odżywkę.

image
Natura w łazience

Kozieradka – naturalna wcierka na wypadające włosy! Jak ją przyrządzić?

Angelika Drygas

Przepis: Galmour.pl

Fot. envato elements

pogoda
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. lipiec 2024 03:34